Teknoloji Haberleri

  Samsung'tan çamaşırları jet hızında yıkayan çamaşır makinesi

  Hürriyet Haber
  09.01.2018 - 06:51 | Son Güncelleme:

  Samsung'un CES'te tanıttığı yeni çamaşır makinesi QuickDrive, çamaşırlarınızı çok daha hızlı yıkadığını iddia ediyor!

  Samsung'un QuickDrive çamaşır makinesini ilk olarak geçen sene Berlin'deki IFA teknoloji konferansında duymuştuk. Şimdi ise görünüşe bakılırsa kompakt ev eşyası CES 2018'de çıkışını yapıyor. QuickDrive'ın ABD versiyonu WW6850N'nin fiyatı açıklanmasa da, çamaşır makinesinin senenin ilerleyen vakitlerinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  Samsungtan çamaşırları jet hızında yıkayan çamaşır makinesi

  Bu makine hakkındaki en ilginç şey isminde yer alıyor, "QuickDrive". Samsung, bu makinenin çamaşırlarınızı aynı performansta "%35'e kadar daha hızlı" yıkayacağını iddia ediyor. Ayrıca Samsung'un SmartThings platformu ile de çalışması bekleniyor.

  Diğer bir ilginç yanı ise boyutu. WW6850N, sadece 24 inç boyutu ile oldukça küçük bir makine. Özellikle kısıtlı alana sahip kişilerin QuickDrive'dan memnun kalması bekleniyor.

  Hisleri iletebilen ilk taşınabilir biyonik el geliştirildiBilim insanları, İtalya'nın Roma kentinde dokunma hissini iletebilen ve laboratuvar dışında kullanılabilen ilk biyonik eli tanıttı.Biyonik elin takıldığı kişi, yaklaşık 25 yıl önce elini kaybeden Almerina Mascarello oldu. Mascarello "Neredeyse elim geri gelmiş gibi oldu" dedi.Aynı ekip 2014'te de hisleri iletebilen ilk biyonik eli geliştirmişti. Ancak bu elin bağlı bulunduğu bilgisayar çok büyük olduğu için yalnızca laboratuvarda kullanılabiliyordu.Bilim insanları elin çalışması için gereken bilgisayarı bir sırt çantasına sığdırmayı başararak biyonik eli ilk defa taşınabilir hale getirdi.
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı