Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Samsung'dan uyku analizi yapan cihaz: SLEEPsense

  Selim ÖZTÜRK / BERLİN
  03 Eylül 2015 - 16:41Son Güncelleme : 03 Eylül 2015 - 16:41

  Samsung, uyku takibi yapan ve uyuduğunuzu anladığı anda TV ekranını kapatan yeni teknolojisi SLEEPsense'i IFA 2015 fuarında tanıttı.

  Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bu kez de kullanıcıların uyku alışkanlığına el attı. SLEEPsense adını verdiği yeni teknolojisi yuvarlak şekle sahip ve yatakta yanı başınıza konuyor. Samsungdan uyku analizi yapan cihaz: SLEEPsense

  Siz uyumaya başladığınızda uyku hareketlerinizi takip ve analiz eden cihaz, hafif ve derin uyku arasındaki farkı görüyor ve bunun süresini, uyku düzenini raporluyor.

  Örneğin televizyon ekranı açık halde uyuduğunuzda bunu anlayan SLEEPsense, TV ile bağlantı kurabildiği için ekranı kapatabiliyor.

  Samsungdan uyku analizi yapan cihaz: SLEEPsense

  Bunun dışında özellikle yaz aylarında fazlaca kullandığımız klimalar da yine gece unutulduğunda hastalıklara sebebiyet verebiliyor. Bunun da farkında olan Samsung, uyku sırasında bu cihaz üzerinde klimaları da kapatabiliyor.

  Henüz fiyatı belli olmayan cihazın ilerleyen aylarda satışa sunulması planlanıyor.

  Samsungdan uyku analizi yapan cihaz: SLEEPsense İŞTE KARŞINIZDA SONY XPERIA Z5, XPERIA Z5 COMPACT VE XPERIA Z5 PREMIUM / IFA 2015

  Samsungdan uyku analizi yapan cihaz: SLEEPsense PHILIPS'TEN PROJEKSİYONLU TELEVİZYON: AMBILUX TV / IFA 2015

  Samsungdan uyku analizi yapan cihaz: SLEEPsense LENOVO'DAN DEV BATARYALI TELEFON: VIBE P1 / IFA 2015

  Samsungdan uyku analizi yapan cihaz: SLEEPsense ASUS'TAN 70 GRAMLIK BİLGİSAYAR / IFA 2015

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı