Teknoloji Haberleri

  Samsung geleceğin mucitlerinin peşinde

  Hürriyet Haber
  11.01.2016 - 14:14 | Son Güncelleme:

  Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Oflaz Medya Grubu işbirliğiyle düzenlenen “Samsung Geleceğin Mucitleri” bilim yarışması için başvurular başladı.

  Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan ve Türkiye’nin her köşesinden öğrencilerin ilgi gösterdiği yarışmanın başvuruları 12 Şubat 2016’ya kadar devam edecek.

  Samsung, bu projeyle, Türkiye’de pozitif bilimlerin gücüne inanan ve evrensel değerlere sahip çıkan yaratıcı bir neslin yetişmesine katkıda bulunmayı da hedefliyor.

  Yarışmada; hâlihazırda ortaöğretim düzeyinde öğrenim gören tüm öğrenciler, çevre, enerji, sağlık ve teknoloji dallarındaki projeleri ile katılabilecek.

  Proje başvuruları, 12 Şubat 2016 tarihine kadar, www.geleceginmucitleri.com web sitesi üzerinden yapılabilecek. Jüri onayından geçmeyi başaran projeler Kidz TV ekranlarında yayınlandıktan sonra halk oylamasına sunulacak.

  Yarışma, geçtiğimiz yıl 46 ildeki 150 okuldan 523 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Birbirinden etkileyici 687 proje içerisinden belirlenen 10 finalistin proje videolarının Kidz Tv’de yayınlanmasının ardından, halk oylaması ve nihai jüri değerlendirmesini başarıyla geçen üç proje ödüle layık görüldü.

  Etiketler: mucit
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı