Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Samsung Galaxy Note 10.1 yolda

  Hürriyet Haber
  07.08.2012 - 11:36 | Son Güncelleme: 07.08.2012 - 11:42

  Güney Kore'li teknoloji devi Samsung, Apple ile girdiği milyonlarca dolarlık patent davasına rağmen, Galaxy Note 10.1'i piyasaya sürdü.

  Güney Kore'li teknoloji devi Samsung, Apple ile girdiği milyonlarca dolarlık paten davasına rağmen, daha geniş boyutta ürettiği yeni akıllı telefonu olan Galaxy Note 10.1'i piyasaya sürdü.

  Pazartesi gününden itibaren Almanya ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde görücüye çıkan Galaxy Note 10.1 bir önceki versiyonunun neredeyse iki kat daha büyük. Tablet bilgisayarı andıran yeni akıllı telefonun, Apple'ın iPad satışlarını zarar ettirmek için piyasaya sürüldüğü konuşuluyor. Öte yandan, Samsung'un, Apple tarafından kontrol edilen tablet piyasasında da söz sahibi olabilmek için yeni stratejiler geliştirdiği ded söylenenler arasında.

  Yeni cihazda öne çıkan özelliklerin en başında dört çekirdekli işlemci geliyor. Bu özellik kullanıcılara pek çok işlemi aynı anda ve hızlı bir şekilde yapabilme imkanı sunuyor. Önceki versiyonda iki çekirdekli bir işlemci bulunuyordu.

  Dünyanın en yaygın akıllı telefon üreticisi Samsung, Galaxy S akıllı telefon ve Galaxy Tab tablet bilgisayarlarının arasında olacak Galaxy Note serisinin ilk versiyonunu geçtiğimiz Kasım ayında piyasaya sürmüştü.

  Elektronik dünyasının iki ezeli rakibi, aynı zamanda da iş ortağı olan Apple ve Samsung, 17 ay süren patent kavgalarının ardından geçtiğimiz günlerde ABD’de en büyük yasal mücadelelerden birisine başladı.

  Apple, görülecek patent davasında, Samsung’un ürünlerini taklit ettiğini kabul ettirebilirse, rakibinin ürünlerini raflardan kaldıracak ve diğer rakiplerine de göz dağı verecek güce ulaşacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı