Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Samsung dünyada ve Türkiye’de yükselişte

  Hürriyet Haber
  10.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme: 09.10.2008 - 23:45

  GFK araştırma şirketinin 2005 ve 2008 Ağustos verileri karşılaştırmasına göre Samsung’un Türkiye’deki pazar payı 7 kata yakın büyüdü.

  Dünyada geçen yıl 1 milyar adetin üzerinde cep telefonu satıldı. Bu yıl ilk ay itibariyle 600 milyon adedin üzerinde satışla geçen yıla kıyasla yüzde 10'un üzerinde artış oldu.

  Samsung Dünya ve Türkiye'de endüstri ortalamalarının üzerinde büyüdü. Global Samsung pazar payı yüzde 15.1'in üzerine çıktı. Türkiye'de ise Ağustos 2008 GFK araştõrmasõ verileriyle satılan her 100 telefondan 41.1'inin Samsung olduğu görülüyor.

  Eğlence ekonomisinin katkısı ile mevcut cep telefonu pazarının 5 yıl içinde yüzde 50-60 oranında 3G telefonlara dönüşeceği tahmin ediliyor. Samsung'un ürün yelpazesi de buna paralel olarak gelişirken, içerik odaklı ve mobil internet eksenli olarak hızlı bir büyüme gösteriyor.

  Samsung cep telefonu ürün gamı 60'ın üzerinde ürünle, piyasadaki en ucuz telefondan, en pahalısına kadar her özellikte ve çeşitlilikte varlık gösteriyor. Dolayısıyla her türlü tüketici beklentisini karşılıyor. İçinde bulunduğumuz yıl boyunca tüm fiyat dalgalanmalarına karşı YTL fiyat politikası uygulayan Samsung ve distribütör Telpa, tüketicilere satın alma kolaylõğõ veavantaj sağlıyor.

  Tüketici elekrtroniğinin dünya 3.sü markası

  Danışmanlık şirketi Deloitte Touche Tohmatsu'ya göre Samsung Elektronics, dünyanın en büyük üçüncü tüketici ürünleri üreticisi oluyor.

  İlk defa bir danışmanlık şirketi, dünyanın en büyük tüketici ürünleri şirketleri-nin sıralamasını yaptı.

  ’Dünyanın en büyük tüketici ürünleri şirketleri’ konulu son Deloitte araştırması, 90.5 milyar doları bulan satışlarıyla Samsung Elektronics'in tüm dünyada 3'üncü sırada olduğunu gösterdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı