Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Samsung damarınızı tarayacak

  Hürriyet Haber
  10 Şubat 2016 - 07:23Son Güncelleme : 10 Şubat 2016 - 08:15

  Samsung'un bu yeni patenti, damar tarama işlevini kolumuza getirecek. Peki bu, ne işe yarayacak?

  Samsung'un çok sayıda patenti bulunuyor ve her geçen gün bunlar arasına bir yenisini ekliyor. Güney Koreli şirketin aldığı en yeni patent ise, akıllı saat teknolojilerine yönelik.

  Galaxy S7nin fotoğrafları ilk kez yayınlandıGalaxy S7'nin fotoğrafları ilk kez yayınlandı

  Şirketin üzerinde çalıştığı teknoloji, akıllı saatlerde yeni nesil güvenlik çözümleri oluşturacak cinsten. Kullanıcı kimliğini belirlemek için damar yapısını analiz eden bu teknoloji, elbette her ne kadar çıkış noktasını akıllı saatler üzerinden yapacaksa da, kullanım alanı bir hayli geniş.

  Samsung damarınızı tarayacak
  Patent hakkındaki bilgilere göre, saatin el üzerine bakan kenarına yerleştirecek bir kamera sensörü ve iki ışık kaynağı ile kullanıcının el üzerindeki damar yapısı analiz edilebilecek.

  Samsung damarınızı tarayacak

  Bilekte bulunan damarların görüntülemesini yapan ve taramaya göre kullanım izni veren sistem, akıllı saatlerde mobil ödemenin daha iyi olmasını da sağlayacak.

  Damar tarama sisteminin sadece mobil ödemelerde değil, aynı zamanda araba, ev, dolap gibi kişisel şeylerin anahtarı olarakta kullanılabileceğinden bahsedildi. Akıllı saatler ile uyumlu olarak çalışan her türlü kilit, damar tarama sistemiyle birlikte kullanılabilecek.

  Samsungdan inanılmaz hataSamsung'dan inanılmaz hata

  Samsung'un bu yeni patentinin izlerini bir cihazda ne zaman görebileceğiz şimdilik bilinmiyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: CASIO'NUN EFSANE SAATLERİ

  Etiketler: samsung , patent , sensör
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı