Gündem Haberleri

  Samsung, 3 GB sabit diskli cep telefonunu tanıttı

  Hürriyet Haber
  14.03.2005 - 14:10 | Son Güncelleme:

  Cep telefonları geçen sene olduğu gibi bu sene de CeBIT'i sallıyor. Samsung tarafından tanıtımı yapılan SGH-I300 cep telefonu 3 GB'lık bir sabit diske sahip. Bu boyuttaki bir depolama alanı kullanıcıya 1.000 adet şarkı depolamasını sağlıyor. Microsoft'un Windows Mobile işletim sistemini kullanan Samsung SGH-I300, 3 GB gibi şu ana kadar cep telefonlarında görülmemiş boyutta bir depolama alanına sahip.

  Bu genişlikteki bir depolama alanıyla kullanıcılar binlerce şarkı veya on binlerce fotoğraf depolayabilir. Telefonda kullanılan sabit disk, Apple'ın iPod Mini'de kullandığı diske benziyor. 2.5 santimetre boyutunda olan disk, cep telefonları ve diğer avuç içi mobil aygıtları için ideal olan düşük enerji gereksinimleriyle de dikkat çekiyor.

  Samsung SGH-I300, şu an pek çok cep telefonu için standart olarak kabul edilen özelliklere sahip. Bunlar arasında 1.3 mega piksellik kamera, Bluetooth, Infrared ve USB bulunuyor. Uzunluğu 11 santimetre, genişliği de yaklaşık 5 santimetre olan telefonun kalınlığı 2 santimetre. SGH-I300'ün ağırlığı ise 130 gram. Telefonun fiyatı ve ne zaman piyasaya çıkacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Samsung, CeBIT'te ayrıca gene bir ilk olan 7 mega piksellik SCH-V770 kamera telefonunu da tanıtacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı