« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsun'da yüzler gülüyor

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden Samsun Basketbol Kulübü'nün antrenörü Caner Yıllar, “Yaşanan bir sürü olumsuzluğa rağmen ilk yarının bitimine bir hafta kala vaat ettiklerimizi elde etmemiz güzel oldu” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yıllar, konuk ettikleri Mersin Büyükşehir Belediyesi takımı karşısında alınan 69-57'lik galibiyetin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Söz konusu maçın ortaya koydukları hedef doğrultusunda ehemmiyetini bilerek sahaya çıktıklarını belirten Yıllar, “Mersin Büyükşehir Belediyesi maçı bizim için çok önemli bir karşılaşmaydı. Türkiye Kupası'na katılmayı garantilememiz gerekiyordu. Alınan galibiyetle hem bu maçı kazanıp ilk 8 içine girmeyi hem de Türkiye Kupası'na katılmayı garantiledik. Sezon başında koyduğumuz hedeflere ulaştık. Yaşanan bir sürü olumsuzluğa rağmen ilk yarının bitimine bir hafta kala vaat ettiklerimizi elde etmemiz güzel oldu” dedi.

İlk yarının son karşılaşması için çarşamba günü Burhaniye Belediye takımına konuk olacaklarını vurgulayan Yıllar, “Bu maçı da kazanırsak ilk yarı 7. sırada tamamlamış olacağız. Ara vermeden devam edeceğimiz ligin ikinci yarısının ilk maçını da pazar günü Beşiktaş Cola Turka ile yine deplasmanda oynayacağız. İçeride ya da dışarda olsun her maçı kazanmak için oynuyoruz” diye konuştu.

Yıllar, “Ligin ikinci yarısının daha çok çekişmeli ve sert geçeceğini ifade eden Yıllar, tüm takımlar kadrolarına önemli takviyeler yaptı. Lige yeniden başlıyor gibi düşünüp her maçımızı final havasında oynamak zorundayız. Takımımıza kattığımız 2 yeni transferin de katkılarıyla lig sonunda mutlaka play off oynamayı ve daha üst sıralara tırmanmayı istiyoruz. Samsun şehri ve taraftarı bunu fazlasıyla hak ediyor” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler