Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsun'da Tarsus üzüntüsü

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden Samsun Basketbol Kulübü'nün antrenörü Caner Yıllar, “Tarsus Belediyesi karşılaşması bizim açımızdan dramatik bir sonla tamamlandı” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yıllar, geçtiğimiz hafta sonu misafir ettikleri Tarsus Belediyesi takımı karşısından alınan 91-84'lük mağlubiyetin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Hasta ve sakatlıkları bulunan oyunculardan faydalanamadıkları haftayı 3 maç oynayarak kapattıklarını ifade eden Yıllar, “Tarsus Belediyesi karşılaşması bizim açımızdan dramatik bir sonla tamamlandı. Tarsus maçı, hafta boyunca sakat ve hasta oyuncularımızdan faydalanamadan çıktığımız üçüncü karşılaşmaydı. Tatum Brown, hiç idman yapmadan 3 hafta sonra maskeyle oynamak zorunda kaldı. Kaptan Gülşah Akkaya ise devam eden tedavisi nedeniyle maç günü sahaya çıktı. Gülşah'ı iğneyle oynatmak zorunda kaldık ancak faydalanamadık” dedi.

“MÜHİM OLAN HATALARI GÖRMEK VE DERS ÇIKARMAKTIR”

Karşılaşmaya kötü başladıklarını ve kötü devam ettiklerini de vurgulayan Yıllar, şunları kaydetti:
“Maçın son 7 dakikasına 15 sayı geriden gelip 3 sayıyla öne geçtik. Karşılaşmayı gerçekten hak eden taraftık. Ancak son faul de çalınmayan bir çizgi ihlali, alınmayan bir savunma ribaundu maçı kaybetmemize sebep oldu. Sonuçta bu bir spor. Bizler de hata yapabiliriz, hakemler de sporcular da... Mühim olan bu hataları görmek ve ders çıkarmaktır. Burada oyuncularım bütün maç boyunca ellerinden gelen mücadeleyi gösterdi. Centilmence geçen müsabakada galip gelen Tarsus Belediyesi'ni tebrik ediyorum.”
Hedefleri doğrultusunda kaybettikleri bir şeyin olmadığını da ifade eden Yıllar, “Şuan hedefimizden hiçbir şey kaybetmiş değiliz. Sonuçta bu maçı unutup Panküp Kayseri Şeker deplasmanına odaklanmalıyız. Buradan alacağımız galibiyet, Tarsus mağlubiyetini unutturur” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz