« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsun'da ralli heyecanı başladı

ANKARA Otomobil Sporları Kulubü tarafından organize edilen Ralli Şampiyonası’nın 6’ncı ayağı olan 39’uncu Hitit Rallisi, bugün Samsun’da start aldı.

Murat SANDIKÇI/SAMSUN, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Kurtuluş Yolu üzerinde Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti’li Yusuf Ziya Yılmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Göktan’ın verdiği sembolik start ile başlayan 39’uncu Hitit Rallisi iki gün sürecek. 120 kilometrelik 10 etaptan oluşan yarış nefesleri kesti. Demirci, Akgöl, Yeralan adlı etapları kapsayan yarışları yüzlerce kişi takip etti.

30 sporcunun yarıştığı Samsun ayağında liderliğini sürdüren Castrol Ford Team Türkiye takımının pilotu Yağız Avcı, "İlk kez Samsun’da yarışıyoruz. Zor bir etap. Ama burada liderliğimi devam ettirmek istiyorum" dedi.

Bayanlar kategorisinde lider olan Pegasus Racing takımının pilotu Simin Bıçakçıoğlu ise zor bir yarış olacağını ve heyecanlı olduklarını dile getirdi. Yarışlar yarın da devam edecek. 6’ncı Ayak yarışlarının ardından ise 7’nci ve son ayak yarışları 20- 21 Ekim tarihlerinde Bursa’da yapılacak.Bunları da Beğenebilirsiniz