« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsun'da Fener üzüntüsü

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden Samsun Basketbol Kulübü'nde, Fenerbahçe karşısında alınan 85-67'lik mağlubiyetin üzüntüsü yaşanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Samsun Basketbol Kulübü Antrenörü Caner Yıllar, dün deplasmanda Fenerbahçe ile oynadıkları maça 3 önemli oyuncudan yoksun çıktıklarını söyledi.

Euro Lig şampiyonluğu hedefi için kurulan Fenerbahçe takımı karşısında ellerinden gelen gayreti göstermeye çalıştıklarını ifade eden Yıllar, şunları kaydetti:
“Fenerbahçe gibi güçlü bir rakip karşısında gücümüz yettiğince mücadele etmeye çalıştık. Sonuçta oynadığımız takım, Euro Lig şampiyonluğu için kurulmuş bir takım. Gücünü ve kalitesini biliyoruz. Buna rağmen oyuncularım ellerinden gelen mücadeleyi göstermeye çalıştı. Amerikalı oyuncularımız Alexis Grey ve Tatum Brown'un sakatlıkları dolaysıyla forma giymediği bu karşılaşmaya son dakikada rahatsızlanan kaptan Gülşah Akkaya da eklendi. Bu 3 önemli oyuncumuzun yokluğu, bizi oldukça zor durumda bıraktı.”

“MAÇ KONSANTRASYONUNU 40 DAKİKAYA YAYMAK GEREKİYOR”

Eksik kadroya rağmen Fenerbahçe gibi güçlü bir ekip karşısında maçın ilk yarısında mükemmel mücadele ettiklerini vurgulayan Yıllar, “Sonuçta oynadığımız takım Fenerbahçe. Ancak 2 yabancı oyuncuyla verdiğimiz mücadelenin özellikle ilk yarısında oyuncularım mükemmel mücadele ettiler. Bu maçta forma şansı bulan genç oyuncular da rakibi 34 sayıda tutma başarısı gösterdiler. Maçın sadece 3. periyotunda oluşan farkı kapatamadık. Böyle takımlarla oynarken maç konsantrasyonunu 40 dakikaya yaymak gerekiyor. Rakibimizi de başarısından dolayı tebrik ediyoruz” dedi.

Fenerbahçe mağlubiyetini geride bırakıp Cumartesi günü konuk edecekleri Tarsus Belediyesi ile yapacakları maça konsantre olmaları gerektiğini de vurgulayan Yıllar, “Artık bu maçı geride bırakmalıyız. Hedefimiz belli. Daha üst sıralara çıkmak için hafta sonu sahamızdaki Tarsus maçına konsantre olmalıyız. Taraftarımızdan özellikle bu maçta bize destek vermelerini bekliyoruz. Salonu doldurarak takıma verecekleri destek bize büyük moral olacaktır. Onların da desteği ile bu maçı kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

SAKAT VE HASTA OYUNCULARIN DURUMU

Takımda sakatlıkları devam eden ve hasta olan oyuncuların yokluğunun kendilerini zor bir sürece sokacağını belirten Yıllar, “Sakat ve hasta oyuncularımızın bir an evvel sağlıklarına kavuşması ve sahada tam kadro yer alabilmemiz, bizim için büyük önem taşımaktadır. Yabancı oyuncularımızdan Alexis Grey, menüsküs ameliyatı için ABD'ye gidecek, bu nedenle kadroda yer alamayacak. Geçtiğimiz haftalarda burun ameliyatı olan Tatum Brown ise bugün maske ile idmana çıkacak. Gribal enfeksiyon geçiren kaptan Gülşay Akkaya'ya ise serum tedavisi uygulanıyor” dedi.
Yıllar, söz konusu 2 oyuncunun oynayıp oynayamayacağının ise maç saatinde kesinlik kazanacağını kaydetti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz