« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsun'da çifte sevinç

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kırmızı beyazlılarda 2-0'lık Kayserispor galibiyetinin coşkusu ile birlikte, yeni transfer Yaw'ın performansı yüzleri güldürdü.

Samsunspor'un yeni transferi Joachin Yaw, ilk maçında, Kayserispor karşısında taraftarlardan olumlu not aldı. Çek çalıştırıcı Jarabinsky'nin Timofte'yi yedekte bırakarak sahaya sürdüğü 24 yaşındaki Ganalı futbolcu, gerek hırsı, gerekse tekniğiyle daha ilk maçında göz doldurdu.

Jarabinsky, genç futbolcunun ileride daha iyi olacağını belirterek, ‘‘Önümüzdeki sezon ilk 11'in değişmez elemanı olmaya aday’’ diye konuştu. Kayserispor'u 2-0 mağlup eden Samsunspor'un basın sözcüsü Tarık Kaptan da, ‘‘Bu galibiyeti taraftarlarımıza bayram hediyesi olarak sunuyoruz’’ dedi.

Kaptan, Kayserispor'un ikinci yarıya 3 oyuncu değişikliği ile başladığına dikkati çekerken şöyle konuştu: ‘‘Eski antrenörümüz Multzescu, puan almak için her yolu denedi. Kayserispor'un atakları defansımızı çok bunalttı. Ancak buna rağmen ilk yarıdaki 2-0'lık skoru korumasını bildik.’’Bunları da Beğenebilirsiniz