Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsun'da birinci Galatasaray

Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası'nın Samsun'da düzenlenen 2. ayağının üçüncü ve dördüncü yarışları sona erdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 92. yıl dönümünde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında, UIM Dünya Offshore 225 Şampiyonası'nın 3. ve 4. yarışları, Samsun Valiliği ile İstanbul Offshore Kulübü'nün ortaklaşa organize ettiği etkinlikle Tütün iskelesinde yapıldı.

Tekneler Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası'nın 35 turluk etaplarını tamamladı. Yarışların sonunda GSYİAD Galatasaray takımı birinci, STIHL takımı ikinci, Beşiktaş takımı ise üçüncülüğü elde etti.
Dereceye giren sporculara kupalarını Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve diğer ilgiler verdi.

Kupa töreni sonunda konuşan Vali Aksoy, böyle bir organizasyonun Samsun'da yapılmasında çok memnun olduklarını, bunu gelecek yıllarda da devam ettirmek istediklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz da, yarışların yapıldığı yerin çok anlamının olduğunu belirterek, “Yarışlar, Ulu Önder Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlatmak için geldiği Samsun'da ayak bastığı yerde yapıldı. Bu etkinlik bunun içinde çok anlamlı oldu” dedi.

Yarışlar basın toplantısının ardında sonra erdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz