« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsun'da Beşiktaş üzüntüsü

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden Samsun Basketbol Kulübü'nde, Beşiktaş Cola Turka maçından alınan mağlubiyetin üzüntüsü yaşanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Samsun Basketbol Kulübü antrenörü Caner Yıllar, dün Beşiktaş Cola Turka ile oynadıkları ve 65-58 mağlup oldukları karşılaşmayla ilgili, alınan mağlubiyetin haftanın temposundan kaynaklandığını söyledi.

Karşılaşmada uyum düzenin dışına çıktıklarını belirten Yıllar, “Özellikle maçın ilk periyodunda 2 uzun oyuncumun erken faul yemesi, ikisini aynı anda oynatma süremizi oldukça kısıtladı ve kısalmak zorunda kaldık. Bu da rakibin pota altı ve ribaundlarda etkili olmasını sağladı. Kristi ve Gülşah dışında skora katkı yapan başka bir oyuncu da çıkaramayınca maçın kırılma anlarında etkisiz kaldık. Beşiktaş, maça çok iyi hazırlanmış ve bizden daha istekli gözüktü. Sonuçta da kazandılar. Onları tebrik ediyorum” dedi.

Beşiktaş Cola Turka maçının bir hafta içinde oynadıkları 3. karşılaşma olduğunu ifade eden Yıllar, takımda yaşanan yorgunluğun da mağlubiyete etki ettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:
“Bir haftada 3 maç yapmamız bizim gibi takımları oldukça yıpratıyor. Ligin ikinci yarısında da 2 haftayı da bu şekilde geçireceğiz. Hafta arası maç yapmak böyle bir düzene alışmayan takımlar için büyük bir handikap. Fakat takımımız bu bir hafta içinde oynadığı 3 karşılaşmadan ikisini kazanmasını başardı. Bu maçta bizi sevindiren olay Kristi'nin ve sakatlıktan kurtulan Makbule'nin maça olumlu katkılarıydı. Takımımızı bu önemli mücadelede yalnız bırakmayan AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, kulüp başkanımız ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul'da yaşayan Samsunlu iş adamları ve Samsun derneklerinin salondaki büyük desteğine galibiyetle cevap vermek isterdik fakat mental ve fiziksel yorgunluğu aşamadık.”

Beşiktaş Cola Turka mağlubiyetini unutmaları gerektiğini ve 15 gün sonra oynayacakları BOTAŞ maçına konsantre olmak zorunda olduklarını belirten Yıllar, konuşmasını şöyle tamamladı:
“BOTAŞ maçı ile başlayacağımız haftayı, Fenerbahçe ve ardından Tarsus Belediye maçlarıyla kapatacağız. Bu nedenle 15 gün sonra oynayacağımız bu karşılaşmalara yoğunlaşmamız gerekiyor. Söz konusu hafta bizim için zorlu bir hafta olacak. Bu karşılaşmalar sıralamadaki yerimize doğrudan etki edecek karşılaşmalardır. Şu an izinli olan takımımız çarşamba günü Samsun'da toplanacak ve antrenmanlara kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bugün burnundan bir operasyon geçiren Tatum Brown dışında eksiğimiz yok. Bu oyuncuyu da BOTAŞ maçına özel bir maskeyle yetiştirme gayreti içinde olacağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler