SAMSUN HABERLERİ

Samsun Valiliği'nden dolandırıcılık uyarısı

DHA
31.03.2017 - 14:44Son Güncelleme :
Samsun Valiliğinden dolandırıcılık uyarısı
DHA

SAMSUN, (DHA)- SAMSUN Valiliği, bazı kişilerin kendilerini Valilik Özel Kalem Müdürü olarak tanıtıp, bağış talebinde bulunduklarını belirterek dolandırıcılık uyarısında bulundu.
Samsun Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, vatandaşları Valilik adını kullanarak dolandıran iki cep telefonu numarası kamuoyu ile paylaşıldı. Yapılan açıklamada, "İlimizde bulunan bazı şirket ve kuruluşları telefonla arayarak kendilerini Samsun Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak tanıtan kişi ya da kişilerin, bu aramalarında 0 533 055 00 59 numaralı telefonun Samsun Valisi adına olduğunu belirterek, 0 533 018 00 59 numaralı telefonla da kendisini Özel Kalem Müdürü olarak tanıtarak bağış talebinde bulundukları tespit edilmiştir. Vatandaşlarımızın bu tür aramalara itibar etmemelerini, Valiliğimizin bağış talebinde bulunulması için telefonla araması yapmasının söz konusu olmadığını bir kez daha hatırlatarak; bu gibi durumlarda vatandaşlarımızın derhal 155 Polis İmdat Hattına müracaat ederek bilgi vermeleri ya da Samsun Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü’ne ait irtibat telefonunu (0 362 431 12 12) arayarak bilgi paylaşmaları, telefonla dolandırıcılık suçu işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır" denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Samsun Valiliği'nden dolandırıcılık uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 14 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Samsun Valiliği'nden dolandırıcılık uyarısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı