SAMSUN HABERLERİ

Samsun TSO’dan ‘7-24 E-hizmet’ Uygulaması

IHA
25.02.2015 - 18:05Son Güncelleme :

SAMSUN TSO ÜYELERİ

IHA

Samsun, Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, "Samsun TSO Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 7-24 e-hizmet uygulamasını faaliyete geçirdi” dedi.
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Şubat ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu başkanlığında Davut Altan Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Meclis üyeleri; Ekrem Malkoç, Necati Dündar ve Yusuf Ziya Büyüklü’nün konuşmalarının ardından toplantıda söz alan Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, yürüttükleri çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Başkan Murzioğlu, “Pazar gücü Cidde’de yapılan Dünyada En Gelişmiş 20 Ülke İş Adamları (B-20) toplantısında bulundum. Buna ‘Business 20’ deniliyor. Toplantıya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu başkanlık ediyor. Bunun ilk toplantısı pazar günü Cidde’de oldu. Çok iyi gelişmeler oldu. Biliyorsunuz bizim Arap turistlerin bu tarafa çekilmesiyle ilgili bir çalışmamız var. Hatta 2014 yılında buraya gelip arkadaşlarımızla ortaklık kuran Arap yatırımcılar var. Biz oradaki iş adamlarına bunu konuşurken Karadeniz’deki ‘Yeşil Dalga’ projesinden bunların bazılarının haberleri var” diye konuştu.
“ARAPLARIN BÖLGEYE İLGİSİ VAR”
“Bu sempozyumların içinde şöyle bir gelişme oldu bunu sizinle paylaşmak istiyorum” diyen Murzioğlu, “Suudi Arabistan içme suyunu sontajla beraber alıyor ve içiyor. Ama son zamanlarda bakıyorlar ki Arabistan’daki su rezervleri tükeniyor. Bunun için de tarımda sulamayı kaldırıyorlar. Araplar yeni yasa çıkaracaklar tarımda sulama artık yapmayacaklar. Hatta tarımı kendi ülkelerinde yapmayacaklar. Bunun için de gelmişler Karadeniz havzasındaki ülkelerde yer aramışlar. Moldova, Ukrayna ve Rusya gibi ülkelerden satın alabilecekleri toprakları satın almışlar, alamadıklarını uzun vadeli olarak kiralamışlar. Bundan sonra ki tarım üretimlerini orada yapacaklar. Karadeniz Bölgesi’ni de şöyle biliyorlar: Araplar Karadeniz’de sanayi, yeme-içme, hizmet, otel yatırımı yapmak istiyorlar. Oradaki kendi turistlerini buraya çekmek için bu çok güzel bir gelişme. Biz Araplara buradan tarım arazisi veremeyiz çünkü Karadeniz dağlık ve arazisi kısıtlı olan bir yer. Nüfus yoğunluğu fazla olan bir yer. Trabzon bizden daha önde. Trabzon bazı mevsimlerde Suudi Arabistan’dan Trabzon’a direkt uçuşlar koymuş. Biz de bunun çalışması içindeyiz” şeklinde konuştu.
SAMSUN TSO’DAN BİR İLK 7-24 E-HİZMET UYGULAMASI
Samsun TSO’nun Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğini söyleyen Murzioğlu, “7-24 e-hizmet uygulamasını faaliyete geçirdi. Bugüne kadar odadan alacağınız herhangi oda kayıt sureti, oda sicil ortaklık ve oda sicil ticaret ikametgah belgelerini gelip buradan alıyordunuz. Şimdi bunu e-imza ile alıyorsunuz ve anında muhasebeleşiyor. Kredi kartınızla ödemesini yapıyorsunuz. Bu belgeyi anında alıyorsunuz ve makbuzunuzu da alabiliyorsunuz. Bunu Türkiye’de sadece bir kaç oda sadece mesai saatleri içerisinde yapıyor. Biz Türkiye’de bir ilk uygulama yaptık bu hizmeti 24 saatin herhangi bir zaman diliminde alabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Samsun TSO’dan ‘7-24 E-hizmet’ Uygulaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 18 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Samsun TSO’dan ‘7-24 E-hizmet’ Uygulaması haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:26
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:17
 • Yatsı
  18:52
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı