SAMSUN HABERLERİ

Samsun-sivas Tren Yolunda Sürücülere ’Hemzemin Geçit’ Uyarısı

IHA
27.10.2015 - 15:46Son Güncelleme :
Samsun-sivas Tren Yolunda Sürücülere ’Hemzemin Geçit’ Uyarısı
IHA

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Samsun-Sivas (Kalın) Demiryolu Hattı’ndan geçecek sürücülere uyarılarda bulunarak, sürücülerin hemzemin geçitlerde iş makinelerine dikkat etmesi istendi.
Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Samsun- Kalın(Sivas) Demiryolu Hattı’nın Modernizasyonu Projesi’nin ray sökümüne 29 Eylül 2015 tarihinde başlanmış, demiryolu hattı çalışmalar nedeniyle 2 (iki) yıl süreyle tren işletmeciliğine kapatılmıştır. Bununla birlikte; Samsun-Kalın(Sivas) arası demiryolu hattında yol yapım makineleri çalışacağından, söz konusu hatta hemzemin geçitleri kullanacak sürücülerin hemzemin geçiş kurallarına azami ölçüde riayet etmeleri can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir” denildi.
“SAMSUN-SİVAS ARASINDAKİ 9.5 SAATTEN 5 SAATE DÜŞECEK”
Açıklamada ayrıca şu bilgilere yer verildi: “2017 yılı sonunda tamamlanması planlanan projeyle; Samsun-Sivas arasındaki seyahat süresi 9.5 saatten 5 saate düşecek. Yolcu taşımacılığın yanı sıra yük taşımacılığı için önemli bir aks olan hattın günlük kapasitesi 21 trenden 54 trene çıkacak, hemzemin geçitler otomatik bariyerli hale getirilirken istasyon ve duraklarda bulunan peronların engelli erişimine uygun olarak AB standartlarında iyileştirilecek. 258.8 milyon euroya mal olacak proje ile yük ve yolcu taşımacılığında demiryolu avantajlı konuma gelecek.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Samsun-sivas Tren Yolunda Sürücülere ’Hemzemin Geçit’ Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 15 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Samsun-sivas Tren Yolunda Sürücülere ’Hemzemin Geçit’ Uyarısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı