« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsun seyircisine güveniyor

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Samsun Basketbol Kulübü'nün antrenörü Kaan Artun, “Hommend Antakya Belediyesi ile evimizde yapacağımız maçta saha ve seyirci avantajımızı kullanarak galibiyet almak istiyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Artun,  yeni sezona galibiyetle başlamanın verdiği moralle hafta sonu Hommend Antakya Belediyesi ile iç sahada oynayacakları maçın hazırlıklarını sürdürdüklerini söyledi.
Sezonu İstanbul Üniversitesi galibiyeti açtıklarını ve istikrarın devamını arzu ettiklerini ifade eden Artun, “İlk hafta, her takım için her zaman önemlidir. Biz takım olarak bunun farkındaydık, hazırlıklarımızı buna göre yapmıştık. İstanbul Üniversitesi karşısında aldığımız galibiyetten dolayı çok mutluyuz” dedi.

Takım olarak yeni sezonda başarılı olma adına yoğun şekilde çalıştıklarını belirten Artun, “Yabancı oyuncularımızın da takıma dahil olmasıyla tempomuzu artırdık. Sakatlığı bulunan Cansu dışında tam kadro çalışıyoruz. Bu bizim için önemli. Çünkü, uzun zamandır tam kadro antrenman yapamadık. Takım olarak iyi bir hava yakaladık” diye konuştu.

Bu hafta Hommend Antakya Belediyesi'ni konuk edeceklerini hatırlatan Artun, şunları kaydetti:
“Bu maçın hazırlarına Salı ve Perşembe günleri çift antrenman, diğer günler ise tek antrenman şeklinde devam ediyoruz. Antakya Belediyesi de geçen hafta Beşiktaş'ı mağlup etti ve sezona galibiyet ile başladı. Bizim için zor bir karşılaşma olacak. Hommend Antakya Belediyesi ile evimizde yapacağımız maçta saha ve seyirci avantajımızı kullanarak galibiyet almak istiyoruz.”

Yabancı oyuncuların takıma sağladığı katkıya değinen Artun, “Yabancılarımızın takıma katkısı çok büyük. Bizle birlikte çok az antrenman yapmalarına rağmen sanki uzun süredir bu takım bir parçasıymış gibi uyum gösterdiler. Maçtaki ve antrenmanlarımızdaki performanslarından oldukça memnunum” dedi.

İç saha mücadelelerinde taraftar desteğine ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Artun, “Taraftarlarımızın tribünleri doldurmalarını istiyoruz. Çünkü biz sezon başında taraftarlarımızın istediği gibi savaşan, onlara gurur verecek, onları mutlu edecek bir takım oluşturmayı hedefledik. Bu hedefe ulaşacağımızın sinyalini de geçtiğimiz hafta verdik. İç sahada oynayacağımız ilk maçımızda yalnız kalmak istemiyoruz. Cumhuriyet Bayramı'yla aynı güne denk gelen bu maçımızda çifte bayram yaşamak ve kendi sahamızdaki ilk galibiyetimizi almak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler