Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsun öze döndü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Başkan İsmail Uyanık, ‘‘Çuval dolusu para verdiğimiz yabancılardan istediğimiz verimi alamadık. Bundan sonra yerli çalıştırıcılarla yolumuza devam edeceğiz’’ dedi.

Son beş sezonda sürekli yabancı teknik direktörlere görev veren Samsunspor'da, artık öze dönme kararı alındı. Başkan İsmail Uyanık, ‘‘Çuval dolusu para verdiğimiz yabancılardan istediğimiz verimi alamadık.

Bundan sonra yerli hocalarla yolumuza devam edeceğiz’’ dedi. Transfer spekülasyonundan rahatsızlık duyduğunu söyleyen Uyanık, Celil, Serkan ve Cenk'le ilgili transfer haberlerinin gerçeği yansıtmadığını ifade ederek, ‘‘Bu futbolcuların sözleşmesi devam ediyor. Henüz tam bir transfer politikası belirlemedik. Bu sezon belki sadece bir as oyuncumuzu satacağız. Fakat gelin görün ki, bazı çevreler ısrarla 3 futbolcumuzu elimizden çıkartmamızı bekliyor. Şu anda kadro sıkıntımız yok’’ dedi. Yerli teknik direktörle devam edeceklerini belirten Uyanık şöyle devam etti: ‘‘Bu sene UEFA amacına çok yaklaştık, ancak olmadı. Artık rahatladık. Bu yüzden cesaretli kararlar aldık. Takıma yararlı olmayanları serbest bıraktık. Beşiktaş'tan kiraladığımız Ali'yi de hizmetlerinden ötürü teşekkür edip gönderdik.’’Bunları da Beğenebilirsiniz