SAMSUN HABERLERİ

Samsun’daki Gazeteciler Cemiyetleri Birleşiyor

IHA
05.09.2015 - 17:21Son Güncelleme : 05.09.2015 - 17:22

SAMSUN GAZETECİLER CEMİYETİ’NİN BUGÜN YAPTIĞI OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISINDA ANADOLU GAZETECİLER FEDERASYONU KURULMASI VE 19 MAYIS GAZETECİLER CEMİYETİ İLE BİRLEŞME ÇALIŞMALARINA BAŞLAMA KARARI ALDI.

IHA

Samsun Gazeteciler Cemiyeti’nin bugün yaptığı olağanüstü genel kurul toplantısında Anadolu Gazeteciler Federasyonu kurulması ve 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti ile birleşme çalışmalarına başlama kararı aldı.
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) meclis salonunda yapılan genel kurula Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Samsun Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Necdet Uzun, gazeteci yazar Osman Kara, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı ve Samsun’da görev yapan basın mensupları katıldı.
UZUN: “BİRBİRİMİZİ SEVELİM”
Seçim öncesi konuşan Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Samsun Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Necdet Uzun, “Toplumda büyük bir sevgisizlik erezyonu var. Kimse kimseyi sevmiyor. Kimse kimseye omuz vermiyor. Kimse kimseye yardım elini uzatmıyor. Cenazeler oluyor haberimiz olmuyor. Bu meslekte ne gençler birbirini seviyor, ne de bizim yaşımızdakiler birbirini seviyor. Nedir bizim alıp veremediğimiz. Biz dışarıda itibarı olan insanlar değiliz. Dışarıda size ‘Ahmet bey, Osman bey, Hasan bey’ diye ayırarak konuşmuyor, genelleme yaparak ‘gazeteciler’ diye konuşuyorlar. Biz belli yaşa gelmiş insanlarız. Bizim çocuklarımız yarın bize ‘baba sen neyin gazetecisiydin’ demeyecekler mi? ‘Siz böyle mi gazetecilik yaptınız’ dedikleri zaman utanmayacak mıyız? Birbirimizin cenazesinden haberimiz yok, düğünden haberimiz yok. Bir sevgisizlik almış başını gidiyor. Bizim birbirimizle alıp veremediğimiz nedir? Lütfen kendimize gelelim. Kaleminizi, fotoğraf makinenizi, kameranızı elinizden aldıkları zaman sokakta size selam verecek insanlar yine gazeteci dostlarınızdır. Bunları bilelim. Sizlerden rica ediyorum, birbirimizi sevelim, birbirimize ihtiyacımız var. Bugünden itibaren bir adım atalım” dedi.
Uzun’un konuşmasının ardından Cemiyet Başkanı Yazıcı, Onursal Başkan Necdet Uzun’a plaket takdim etti.
Daha sonra kürsüye çıkarak faaliyet raporunu okuyan Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı, Anadolu Gazeteciler Federasyonu’nun kurulması için genel kurulun onayını ve 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti ile birleşme çalışmalarına başlama kararı için onay aldı.
Ardından seçimlere geçildi. Tek liste halinde girilen seçimlerde 85 üyeden 54’ünün katıldığı seçimlerde Mehmet Yazıcı yeniden başkan seçildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Samsun’daki Gazeteciler Cemiyetleri Birleşiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Eylül 2015 tarihinde saat 17 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Samsun’daki Gazeteciler Cemiyetleri Birleşiyor haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:13
  • Öğle
   12:39
  • İkindi
   16:05
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı