SAMSUN HABERLERİ

Samsun’da Adli Yıl Açılışı

IHA
01.09.2015 - 11:25Son Güncelleme :

SAMSUNLU AVUKATLAR 2015-2016 ‘ADLİ YILI AÇILIŞI’ İÇİN BİR DİZİ ETKİNLİK DÜZENLEDİ. ETKİNLİKLER SABAH ERKEN SAATLERİNDE ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNUMU İLE BAŞLADI. SAYGI DURUŞUNDA BULUNULMASI VE İSTİKLAL MARŞI’NIN OKUNMASININ ARDINDAN ETKİNLİK, BARO BİNASINDAKİ BASIN AÇIKLAMASI İLE SON BULDU.

IHA

Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, 2015-1026 adli yılı açılışında yaptığı konuşmada, “Artık bu ülkede gözyaşı istemiyoruz” dedi.
Samsun Barosu 2015-2016 adli yılı açılışı için Atatürk Anıtı’nda tören düzenledi. Anıta çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Daha sonra baro binasında basın açıklaması yapıldı.
Acılı, buruk ve hüzünlü bir adli yılı açılışı yaptıklarını belirten Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, “Son 20 gün içerisinde Samsunlu ya da Samsun’da görev yapmış 4 kardeşimizi şehit verdik. Böyle bir ortamda vatandaşlarımızın güvenlik problemi her şeyin üstüne çıkıyor. Hukuktan ve demokrasiden taviz vermeden, milli birlik ve bütünlüğümüzü de zedelemeden gerçekleşecek bir çözüme ihtiyacımız var. Artık bu ülkede gözyaşı istemiyoruz” diye konuştu.
Yaklaşık 35 yıldır aynı acıları yaşamış bir toplumun fertleri olarak bunu istemenin en yasal hakları olduğunu belirten Gürbüz, “Ayrıca böyle bir ortamda yeni bir seçime gidiyoruz. Bu seçim döneminde iktidarı ile muhalefeti ile siyaset kurumu, kendini gözden geçirerek, sevgiyi, birliği, kardeşliği ikame edecek bir üslup ve yöntemi tercih etmek zorundadır. Genel seçimlerin hemen ardından her türlü ideolojiden olabildiğince arındırmış, demokratik hukuk devletinin temelini oluşturacak, aynı zamanda 77 milyon vatandaşımızı kucaklayan bir Anayasa’yı yürürlüğe koymak gündeme alınmalıdır. Bugün ‘1 Eylül Dünya Barış Günü’ ancak dünyanın çeşitli yerlerinde kitlesel öldürmeler devam etmektedir. Savaşın son bulduğu, masum insanların can vermediği bir dünyayı tahsis etmek için biz hukukçulara çok büyük görevler düşmektedir. Savaşı yok edip barışı getirecek dil hiç şüphesiz sevgi ve hukuk dilidir. Bu dili de en iyi hukukçuların özellikle de avukatların kullanacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Samsun’da Adli Yıl Açılışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 11 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Samsun’da Adli Yıl Açılışı haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:14
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı