« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsun’da 4 kişi domuz gribi

SAMSUN’da yüksek ateş şikayeti ile tedaviye alınan 2'si çocuk 4 kişide domuz gribi virüsü saptandı.

Yaprak KOÇER/SAMSUN, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Samsun’da yüksek ateş şikayetiyle sağlık kuruluşlarına başvuran 49 yaşındaki E.Ş., 34 yaşındaki G.G., 2 yaşındaki E.Y. ve 13 aylık B.I. tedaviye alındı. Bu kişiden alınan örnekler tahlil için Ankara Refik Saydam Hıfzısıhha Merkezi’ne gönderildi. Dün akşam alınan sonuçlara göre 4 kişide domuz gribi virüsü bulunduğu belirlendi.

Sonuçlar gelmeden taburcu edilen G.G. ve E.Y. evlerinde, B.I. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, E.Ş. de Gazi Devlet Hastanesi’nde domuz gribi tedavisine alındı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof.Dr. Mustafa Sümbül, “G.G. ile E.Y. grip ve yüksek ateş şikayeti ile hastanemize başvurdu. Yapılan tetkik ve tedavilerinin ardından taburcu ettik. B.I. da aynı şikayetlerden tedavi görüyor. Hastaların alınan kan örnekleri pozitif çıktı. Gelen sonuçlarda hastalarımızda domuz gribinin olduğu kesinleşti. Taburcu ettiğimiz hastaların tedavileri ise evlerinde sürecek” dedi.

Sağlık İl Müdür Yardımcısı Erdinç Özoğlu ise Gazi Devlet Hastanesi’nde tedavisi devam eden E.Ş.’nin de durumunun iyi olduğunu belirterek, “E.Ş.'nin hastanede tedavisi sürüyor. Kendisinde domuz gribi virüsü çıktı. Ancak sağlık durumu iyi. Şu an halk arasında panik yaşanmasına neden olacak bir durum kesinlikle söz konusu değil. Vatandaşlarımız korkuya kapılmasın” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler