SAMSUN HABERLERİ

Samsun’da 246 Bin 357 Öğrenci Ders Başı Yapacak

IHA
27.09.2015 - 18:01Son Güncelleme :

YEREL HABERLER SAMSUN

IHA

2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Samsun’da 46 bin 921’i taşımalı, 17 bin 447’si 1. sınıf olmak üzere toplam 246 bin 357 öğrenci eğitim görmeye başlayacak.
Samsun Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin 2015 - 2016 eğitim öğretim yılının açılışı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Okul sadece insanların hayat standartlarını yükselten ve onu iyi bir meslek sahibi yapan kurumlar değildir. Okul, insan ilişkilerini öğreten, sevgiyi saygıyı benimseten, toplumu benimseyen bireyler yetiştirir. Okul, kişinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini yaşayan koruyan, geliştiren bireyler olarak yetiştirilmesini sağlar” dedi.
Anne babalara önemli uyarılarda bulunarak eğitimin ortak bir çalışma içinde başarılı olacağını belirten Müdür Girgin, “Eğitim ve öğretim bütün insanlar için vazgeçilmez ve gereklidir. Çocuklarımızın sağlıklı eğitim alabilmesi için okul aile işbirliği çok önemlidir. Sizlerin desteğiyle eğitim sistemimiz daha güçlü olacaktır. Birinci sınıfa başlayacak olan çocuklarımız yeni bir ortama girecekler. Anne ve babalarından belki de ilk defa ayrılacaklar. Bu süreçte onlarla empati kurabilmeli, onlara destekçi olmalıyız. Şiddetle, tehditle, korkutarak çocuklarımızı okulları sevmeyen değil anlayışla, sevgiyle yaklaşarak okulları seven çocuklar olmalarını desteklemeliyiz. Bizler okullarımızda onların okula alışmaları için gerekli tedbirleri alıyoruz” diye konuştu.
Gençlere de tavsiyelerde bulunan Girgin, “Gençlerin, birbirine saygılı, erdemli, çalışkan, eleştirel ve yapıcı düşünebilen, farklılıkları zenginlik olarak gören, kendilerini ve başkalarını sorgulayabilen bireyler olmaları, ülkemizde geleceğin parlayan yıldızı yapacaktır. Bu özeliklere sahip gençlerin yetiştirilmesinde en önemli rolün öğretmenlere düştüğünü ve öğretmenlerimizin canla başla bu büyük hedef için çalışmaktadırlar. Yeni bir eğitim yılana başlamanın heyecanı, sorumluluğu ve bilinci içindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle yeni öğretim yılının ulusumuza, Samsunumuza, siz sevgili öğrencilerimize ve öğretmenlerime hayırlı olmasını temenni eder başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Samsun’da 246 Bin 357 Öğrenci Ders Başı Yapacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2015 tarihinde saat 18 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Samsun’da 246 Bin 357 Öğrenci Ders Başı Yapacak haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   12:31
  • İkindi
   15:30
  • Akşam
   17:55
  • Yatsı
   19:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı