Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Samsun’da 16 ev boşaltıldı

  Murat SANDIKÇI- Hakan ÇELİKBAŞ Yaprak KOÇER/DHA
  09.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 09.08.2012 - 00:40

  Samsun’da 2 gündür etkili sağanak yağmur nedeniyle Atakum’un ardından, İlkadım ilçesinde de çok sayıda ev ve işyeri su altında kaldı, ekili araziler zarar gördü.

  Atakum ilçesine bağlı 180 haneli Elmaçukuru Köyü’nde 6 ev ile taşan Kürtün Deresi’nin kenarındaki 10 ev, sel ve heyelan tehlikesi nedeniyle boşaltıldı. Sağanak yağış, Samsun 19 Mayıs, Bafra, Alaçam, Yakakent ilçeleri ile Sinop’un Dikmen ilçesinde de etkili oldu, su taşkınları yaşandı.
  Kalpten 1 kişi öldü
  Bafra ilçesindeki Türkköy’den sel ve heyelan tehlikesi nedeniyle 35 kişi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından bölgeden uzaklaştırıldı. 19 Mayıs ilçesinde ise selin denize süreklediği odunları toplamak isteyenler sahile akın etti. Bu sırada fenalaşan Ayhan Asılkefeli (70), kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Samsun Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri önceki gün meydana gelen sel sırasında metrekareye 116.4 kilogram yağmur düştüğünü, dün gece yarısından sonra ise bölgede metrekareye 24.3 kilogram yağmur düştüğünü açıkladı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı