SAMSUN HABERLERİ

Samsun Beşiktaş Futbol Okulu’nda ‘Drama’ Eğitimi

IHA
26.10.2015 - 11:19Son Güncelleme :

Samsun’da Beşiktaş Futbol Okulu’nda minik sporculara “drama” eğitimi veriliyor.

IHA

Samsun’da Beşiktaş Futbol Okulu’nda minik sporculara “drama” eğitimi veriliyor.
Beşiktaş Futbol Okulu’nda eğitimler devam ediyor. Futbol Okulu antrenörlerinden Caner Zenger ve Doğan Mermer, Avrupa’da tüm futbol okullarında uygulanan “drama” eğitiminin çocukların çok yönlü gelişimine destek olması amacıyla Türkiye’de de tüm spor okullarında ve tüm branşlarda verilmesi gerektiğini söyledi.
Drama eğitimi veren tiyatrocu Öner Yıldırım ise, "Drama eğitimi ile çocukların kendine güven duyma, destekleme, karar verme becerisi kazanmalarının yanında konuşurken kendine güven duymanın gelişmesi, kelime hazinesinin artması, fikirlerin ifade edilmesi, insanlarla ilişki kurma becerisinin kazanılması, farklı durumlarda farklı dilin kullanılması, tanımlama, tartışma ve değerlendirme becerisinin gelişmesi amaçlanmaktadır" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Samsun Beşiktaş Futbol Okulu’nda ‘Drama’ Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 11 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Samsun Beşiktaş Futbol Okulu’nda ‘Drama’ Eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı