Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Samsun Basket fark yedi

Bayanlar Eurocup H Grubu'nda mücadele eden Samsun Basketbol Kulübü, bu akşam Romanya'nın Municipal takımı ile oynadığı maçı 72-63 kaybetti.

SAMSUN, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Ülkemizi Bayanlar Eurocup'ta temsil eden Samsun Basketbol Kulübü, H Grubu'nda oynadığı 3. maçta Romanya temsilcisi Municipal'i konuk etti. Karşılaşmadan temsilcimiz, 63-72 mağlup ayrıldı.

İlsu Darıcıoğlu ile maçtaki ilk sayılarına ulaşan temsilcimiz, Nehma Chaney ve Gülşah Akkaya ile skor bulurken, Nkolika Nonyelum Anosike-Tatyana Troina ikilsi Municipal potasında gördüğü basketlere cevap verdi. Maçın 5. dakikası 11-13 konuk takımın üstünlüğünde geçildi. Shay Doron ile boyalı alandan etkili olan Romanya temsilcisi, ilk periyodu 22-27 önde tamamladı.

İkinci periyoda iki takım da tutuk başladı ve üst üste hücumlardan boş dönerek 3 dakika boyunca skor bulmakta zorlandı. Vera Atanosava ile suskunluğunu bozan Samsun Basketbol Kulübü, Nkolika Nonyelum Anosike'nin basketlerine engel olamadı. Mücadelenin 16. dakikasında farkı 11 sayıya çıkartan Romanya temsilcisi skoru da 28-39'a taşıdı. İlk yarıyı 33-43 Municipal önde kapattı.

İkinci yarıya Samsun Basketbol Kulübü, pota altından Nehma Chaney, dışarıdan da Gülşah Akkaya ile, Romanya temsilcisi ise Shay Doron ile sayılar bularak başladı. Savunmasını sertleştirerek 7 dakikada rakibine sadece 5 sayı şansı veren temsilcimiz, İlsu Darıcıoğlu'nun 3 sayılık basketinin ardından Katryna Gaither ile bir basket daha buldu ve farkı 1 sayıya indirdi (47-48). Shay Doron ile suskunluğunu bozan Municipal, son periyoda 47-51 önde girdi.

Final periyodunun ilk dakikalarında iki takım da skor bulmakta zorlandı. Üst üste boş dönülen hücumların ardından konuk takım boyalı alandan bulduğu sayılarla son 5 dakikaya 50-56 önde girdi. Rakibinin savunmasını bir türlü aşamayan Samsun Basketbol Kulübü, Shay Doron'ı da durdurmakta zorlanınca Romanya temsilcisi maçtan 63-72 galip ayrıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz