Gündem Haberleri

  Samsun AKP’de harem- selamlık kahvaltı

  Murat SANDIKÇI/SAMSUN, (DHA)
  04.07.2007 - 12:35 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’da AKP milletvekili adayları, Gülsan Sanayi Sitesi’nde esnafla kahvaltıda buluşarak sorunlarını dinledi. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı kahvaltıda kadınlarla erkekler ayrı ayrı masalarda oturdu. AKP’nin kadın milletvekili adayı Birnur Şahinoğlu, erkekler ve kadınların ayrı ayrı oturmasıyla ilgili olarak, “Erkekler hep birbirleriyle yanyana oturdular. Aslında değişik oturulsa daha da güzel olurdu” derken, halen milletvekili olan milletvekili adayı Suat Kılıç, böyle bir tartışmaya girmeyeceğini belirterek, “Bunu, ‘hangi parti sanayide kadınlarıyla birlikte böyle bir buluşma organize ediyor’ diye değerlendirmek lazım. Sonuçta ortada bir paravan ve perde yok” diye konuştu. Toplantı sonunda çekilen hatıra fotoğrafına da kadınların katılmaması dikkat çekti.

  KAHVALTIDAN FOTOGRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  Önümüzdeki Cumu günü Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda miting düzenleyecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için hummalı bir çalışma yapan AKP il yönetimi, milletvekili adaylarıyla şehri karış karış gezerek vatandaşların sorunlarını dinliyor. 9 milletvekili adayıyla birlikte Samsun’un bütün cadde ve sokakları dahil ilçelerini gezen adaylar, bugün Gülsan Sanayi Sitesi’nde esnafla kahvaltıda buluştu. AKP İl Başkanı Ali Akyüz, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, alt kademe belediye başkanları, parti kadın kollarının yanı sıra milletvekili adaylarından Mustafa Demir, Suat Kılıç, Ahmet Yeni, Birnur Şahinoğlu, Fatih Öztürk ve Sadullah Kirenci’nin katıldığı kahvaltıda esnaf sorunlarını anlattı.

  KADIN- ERKEK AYRI MASALARDA

  Sanayideki dükkanların önüne kurulan masalarda kadın ve erkeklerin ayrı ayrı oturması dikkat çekti. Başı açık ve türbanlı kadınlar, AKP’nin 4’ncü sıra kadın milletvekili adayı Birnur Şahinoğlu ile bir masada oturup erkeklerden ayrı sohbet etti. Milletvekili adayı Birnur Şahinoğlu bu konudaki düşüncesini, “Hepimiz bir masada oturacaktık ama böyle oldu. Ne yapalım. Erkekler hep birbirleriyle yanyana oturdular. Aslında değişik oturulsa daha da güzel olurdu” diye açıkladı. Samsun Milletvekili ve milletkvekili adayı Suat Kılıç ise böyle bir konuda polemiğe girmek istemediğini belirterek, “Bunu, ‘hangi parti sanayide kadınlarıyla birlikte böyle bir buluşma organize ediyor’ diye değerlendirmek lazım. Sonuçta ortada bir paravan ve perde yok” dedi.

  KADINLAR, HATIRA FOTOĞRAFINA DA KATILMADI

  Kahvaltının ardından milletvekili adayları ile esnaf toplu olarak hatıra fotoğrafı çekildi. Kadınların girmediği fotoğrafa, sadece kadın milletvekili adayı katıldı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı