ADIYAMAN HABERLERİ

Samsat’ta "Uyuşturucu" Toplantısı

IHA
28.07.2015 - 18:52Son Güncelleme :
IHA

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığı ile mücadele konusunda toplantı gerçekleştirildi.
Samsat Kaymakamı Kürşad Atak’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Süleyman Aslan, Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Malgır ve diğer ilgili kişiler katıldı. Kaymakamlık Toplantı Salonundaki toplantıda Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) Sorumlu Hekimi Dr. Şuayb Erdil ve Hemşire Nergiz Çelik geniş bilgiler sundular.
TSM Sorumlu Hekimi ve Samsat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şuayb Erdil, uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığı ile mücadele konusunun yürütülmesi görevinin Türkiye genelinde Halk Sağlığı Müdürlüklerine verildiğini belirterek, bunun için eylem planı hazırlandığını, bu plan çerçevesinde Samsat ilçesinde de ilgili kurumların üzerine düşen görevleri yerine getirmeleri için rutin toplantılar düzenleneceğini ifade etti.
Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Samsat Kaymakamı Kürşad Atak ise uyuşturucuya ulaşılabilirliğin engellenmesi, gençlerin bu konuda bilinçlendirilmeleri, ailelerin bilgilendirilmesi ve bu meyildeki gençlerin sosyal hayata kazandırılması için kurumların koordineli bir şekilde hareket etmeleri gerektiğini ifade etti.
Kaymakam Atak, "Her türlü doğal ve sentetik uyuşturucu maddelerin üretim, kullanım, dağıtım ve sokak düzeyinde satışını engellemeye yönelik faaliyetler yürütmek, birimler arasındaki işbirliğini arttırmak, uyuşturucu kullanımını önleyici faaliyetleri, toplumun farklı kesimlerini içerecek şekilde yaygınlaştırmak, bu faaliyetlerin içerik ve uygulanmasında etkinlik ve verimliliği arttırmak, ebeveynlerin bilgilerinin arttırılması, okul ve kurum yöneticileri ve öğretmenlere yönelik önleme odaklı bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirmek, rehabilitasyon ve sosyal bütünleşme programları oluşturmak ve uygulamak gibi konular detaylıca konuşuldu. Bundan sonra da rutin olarak ilgili kurum amirleri ile toplantılar gerçekleştirilecektir. Gençlerimiz bu batağa düşmeden önlem almaya çalışacağız" dedi.
Toplantı sonrasında bütün katılımcılara söz verilecek bilgi alış verişinde bulunuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Samsat’ta "Uyuşturucu" Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Samsat’ta "Uyuşturucu" Toplantısı haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:19
 • Yatsı
  18:48
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı