« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonuz başkanım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Takımdaki düşüşü masaya yatıran Aziz Yıldırım ve yönetim, Löw'le 2.5 saatlik özel görüşme yaptı. Yıldırım Löw'e, ‘‘Sizden üç hafta önceki takımı istiyoruz. Son haftalardaki durumu iyi düşünün’’ dedi, Alman çalıştırıcının yanıtı net oldu: ‘‘Merak etmeyin, size şampiyonluk sözü veriyorum.’’

İlk adres Löw

Fenerbahçe'de, 21'inci haftada Samsunspor beraberliği ile başlayan, Karabük deplasmanında süren ve Galatasaray yenilgisi ile doruk noktasına ulaşan kötü gidiş, Başkan Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından masaya yatırıldı. Yıldırım ve yönetimi ilk iş olarak Löw'le 2.5 saati aşan bir görüşme yaptı.

Neden düştük?

Görüşmede Başkan Aziz Yıldırım, kötü gidişin hesabını sordu. Sözlerine, ‘‘Sizden üç hafta önceki takımı istiyoruz Sayın Löw’’ diye başlayan Aziz Yıldırım, yönetim kurulunun üzerine düşen herşeyi yaptığını belirterek, son üç haftadaki ani performans düşüklüğünün nedenlerini sorguladı.

Herşeyi yaptık

Yıldırım, Löw'e şunları söyledi: ‘‘Durum ortada. Artık bize düşen hiçbir şey yok. Her isteğiniz yerine getirildi. Bu işin içinden nasıl çıkılacağını biz değil siz bilirsiniz. Size göre bu düşüşün sebebi nedir?. Son haftalardaki durumu iyi düşünün. Teknik heyetiniz ve futbolcularınız da düşünsün’’ dedi.

Endişe etmeyin

Aziz Yıldırım ile yöneticilerin görüşlerini ve sorularını dinleyen teknik direktör Löw başkana yaptığı açıklamada şöyle konuştu: ‘‘Takımda bir düşüş yaşandığı doğru. Ancak merak etmeyin, bunları aşacağız ve hedefimize varacağız. Size şampiyonluk sözü veriyoruz. Kimse endişe etmesin.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz