« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonun sırrı; ablası

Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda 41 kiloda şampiyon olan Zeliha Ağrıs, kendisi gibi tekvandoya gönül veren ablasıyla karşılaşmalara hazırlanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Zeliha Ağrıs (13),  iki yıl önce bir hevesle tekvandoya başladığını, sonra bu spora gönül verdiğini söyledi.

Antrenmanlara kendisiyle birlikte gelip giden ablası Melis'in (19) de yaklaşık bir yıl önce tekvandoyla ilgilenmeye başladığını belirten Ağrıs, “Ablam benim cesaretimi daha çok arttırdı. Çünkü onunlu çok iyi bir ikili olduk” dedi.

İnsanın kardeşiyle bir sporu yapması ve profesyonel anlamda çalışmasının bir çok avantajının olduğunu anlatan Ağrıs, şunları kaydetti:
“Evde, sokakta, spor salonunda ve hemen hemen her yerde ablamla öğrendiğimiz hareketleri çalıştık. En büyük avantajımız, birbirimizin açıklarını çok iyi görüyoruz. Yanlışlarımızı hemen düzeltiyoruz. Başka bir sporcu arkadaşınız belki karşısındakiyle çok ilgilenmeyebilir ya da yanlışları önemsemeyebilir ama biz ablamla herşeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Zaten durum böyle olunca başarı da kendiliğinden geliyor. Çok kısa bir zaman sonra Muğla'nın Marmaris ilçesinde geçen ay yapılan Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda 41 kiloda Türkiye Şampiyonu oldum. Bu sporda ikinciliğim de bulunuyor. Ablam da spora başladıktan kısa bir süre sonra geçen yıl Ordu'daki Türkiye Ümitler Tekvando Şampiyonası'nda 67 kiloda Türkiye ikincisi oldu” dedi.

Melis Ağrıs ise, kardeşiyle çok uyumlu bir ikili olduklarını, başarılarının artarak devam edeceğine inandıklarını dile getirdi.

Meram Belediyesi Tekvando Antrenörü Ali Yıldız ise, Ağrıs kardeşler adeta birbirlerini tamamlıyorlar.
Bu tür sporlarda kardeş olmanın çok fazla avantajı olduğunu vurgulayan Yıldız, Melis ve Zeliha Ağrıs neler yapabileceklerini şimdiden herkese göstermeye başladığını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz