« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonun feryadı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan KSK'li yelkenci Güray Zümbül, devletten hiç yardım görmediğini söylerken, başarılı sporculara üniversitelerde kontenjan ayrılmasını istedi.

TARİHE GEÇTİ, AMA

Çeşme'deki Dünya Gençler Laser Radial Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak tarihe geçen KSK'li Güray Zümbül, eğitim ve spor hayatı arasında tercih yapmaya mahkum edilmenin sıkıntısı içinde. ‘‘Ya tamamen üniversite sınavına ya da sadece spora konsantre olmalıyım. İkisi birarada yürümez’’ diyen Zümbül, elit sporculara üniversitelerde kontenjan ayrılmasını istedi.

KSK AYLIK BAĞLADI

UEFA Kupası'nı müzesine götüren G.Saray'a 6 milyon dolar veren, Süper Kupa için de 10 milyon dolar ödeyecek devletten tek kuruş istemediğini belirten Zümbül, ‘‘Ben ve benim gibi sporcuların üniversite sorununa çözüm getirsinler, yeter’’ dedi. Karşıyaka, Zümbül'e altın madalya kazandıktan sonra 150 milyon lira aylık bağlarken, dershane masraflarını da üstlendi.

AVUSTRALYA SINAVI

Avustralya'da 26 Aralık'ta yapılacak Dünya Laser Standart Şampiyonası'na hazırlanabilmek için destek bekleyen Zümbül, ‘‘Hafta içi okul, hafta sonu ise dershane var. Antrenman yapacak fazla vaktim olmuyor. Şampiyonaya çok az bir zaman kaldı. Standart sınıfı, radial sınıfına göre daha zor. Şampiyon olabilmem için bir an önce antrenmanlara başlamalıyım’’ dedi.

GÜCÜM YETERSİZ

Şampiyonaya Avustralya'da hazırlanan rakiplerinin denizde antrenman yapma şansı olduğunu vurgulayan Güray Zümbül şöyle konuştu: ‘‘Ben, kara çalışmalarına ağırlık vermek zorundayım. Yüzmem, koşmam, bisiklete binmem, kaslarımı kuvvetlendirmem gerekiyor. Karşıyaka'da bunu yapabileceğim tek ortam Sports International. Ancak, maddi gücüm bunun için yetersiz.’’

Pınar, reklam yıldızı yapacak

KARŞIYAKA Onursal Başkanı Selçuk Yaşar'ın, Çeşme'de kazandığı büyük başarıdan sonra üniversite bursu vermeyi planladığı Güray Zümbül'ün Pınar'ın reklam filmlerinde rol alacağı öğrenildi. Bu konuda henüz kesinleşen bir şey olmadığını belirten Zümbül, ‘‘Galiba, Pınar Süt'ün reklamlarında yer alacakmışım. Ancak henüz yazılı bir anlaşma yok. Bu nedenle konuşmak için erken’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz