Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şampiyonun dramı

  Hürriyet Haber
  18 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 18 Eylül 2000 - 00:01

  Alman Lisesi'nden atlayarak intihar eden Tenis Şampiyonu Ceylan'ın satanist gruplarla bağlantısı araştırılıyor. Genç kızın yakınları sorguya alındı.

  17’sinde ÖLÜMÜ SEÇTİ

  ÖZEL Alman Lisesi'nin altıncı katından atlayarak yaşamına son veren 3'üncü sınıf öğrencisi, Enka Sporlu Türkiye Şampiyonu tenisçi 17 yaşındaki Ceylan Konuk'un okuldaki satanist gruplarla teması olduğu şüphesi üzerine polis soruşturma başlattı. Polis ekipleri Ceylan'ın intiharıyla ilgili olarak yakınları ile arkadaş ve öğretmenlerinin ifadesine başvurdu. Yaklaşık bir buçuk yıl önce geçirdiği ağır bunalım nedeniyle tedavi gören Ceylan'ın tedavisinin tamamlandığı ve bir yıl ara verdiği okuluna geçtiğimiz hafta başında döndüğü belirtildi.

  Ölüme götüren ayinler

  Alman Lisesi'nde okuyan ve satanist ayinlere katıldıkları iddia edilen 14 yaşındaki Alp Cenan Yuğaç ile 17 yaşındaki kız arkadaşı Aslı Yardımcı 22 Haziran 1998'de, Ataköy'de oturdukları apartmanın 14'üncü katından el ele tutuşarak atlamışlardı. İki genç ölüme atlamadan önce, duvara ‘We don’t belong here-Buraya ait değiliz' yazmışlardı. Derslerinde çok başarılı olan Alp Cenan Yuğaç'ın şizofreni tedavisi gördüğü ortaya çıkmıştı.

  Öteki dünyada randevu

  Geçirdiği ağır bunalım nedeniyle sekiz ay önce hap içerek intihar girişiminde bulunan Konuk, cumartesi günü 17.30 sıralarında geldiği Şahkulu Bostanı Sokak'taki özel Alman Lisesi'nin altıncı katına çıktı. Konuk, sınıflardan birine girdi. İntihar etmeden önce Antalya'da bulunan Banu adındaki arkadaşına cep telefonundan ‘‘Sen mutlu ol. Ben şu anda mutlu mutlu uçuyorum. Öteki dünyada görüşürüz’’ diye mesaj yolladığı belirlenen liseli Ceylan, çıktığı sınıf penceresinden kendisini boşluğa bıraktı.

  Erkek arkadaşa mesaj

  Adının Can olduğu ve aralarında sorun bulunduğu belirtilen erkek arkadaşı ve sırdaşına 09.00'da ‘‘Uçuyorum’’ diye mesaj gönderdiği ileri sürülen Ceylan Konuk, düştüğü okulun arka bahçesinde can verdi. Düşmenin etkisiyle Konuk'un üzerindeki kot pantolonu da parçalandı. Konuk'un ölmeden önce arkadaşlarına mesaj çektiği cep telefonu ise kırılarak kullanılmaz hale geldi. Konuk'un cesedi, evi okulun bahçesine bakan Oktay Kök tarafından fark edildi. Hemen bahçeye inen Kök ile yardım istediği okul görevlileri, annesi Şişli'deki Galatasaray İlköğretim Okulu'nda öğretmen olan Konuk'a dokunduklarında ölmüş olduğunu fark ettiler. Konuk'un cesedi özel Alman Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Odası kupa dolu

  ANTALYA Koleji'ni bitiren Ceylan Konuk Türkiye Şampiyonu bir tenisçiydi. 4 yıl Yaş Grupları Milli Takımı'nda oynadı ve birçok uluslararası müsabakada ülkemizi temsil etti. Kayak ve yelken sporu da yapan Ceylan Konuk, Alman Lisesi'ni kazanıp İstanbul'a geldi, Genç Milli Takım müsabakalarına katıldı. Tenis Milli Takımı'na aday sporcular arasındaydı. Turnuva ve antrenmanlarda takımın neşe kaynağı olan genç kızın arkadaşları, onun intihar ettiğine inanamadı. Geçtiğimiz yıl sporu bırakan Ceylan Konuk, 1998 Enka Spor Kulübü'nde, 18 yaş Kapalı Kort Çift Bayanlar Türkiye Şampiyonu oldu. Ceylan Konuk, aynı yıl 16 yaş Klasman Çift Bayanlar, 18 Yaş Tek Bayanlar ve 16 Yaş Çift Bayanlar Türkiye Şampiyonluğu'nu kazandı.

  İNTİHAR HABERİYLE YIKILDILAR

  Aile şokta

  ANTALYA'nın tanınmış işadamı, Antalya Havalimanı yolundaki Hanımeli Kuru Temizleme Fabrikası'nın sahibi Ali Oğuz Konuk ile Ferya Konuk'un büyük kızı Ceylan Konuk'un ölümü, ailesini perişan etti. Antalya'daki turistik otellerin hemen hemen tamamının çamaşır ve temizlik işlerini yapan fabrikanın sahibi Ali Oğuz Konuk, kızının eğitimi ve yeni yaptığı yatırımlar için İstanbul'a gelmişti. Ferya Konuk ve Ali Oğuz Konuk, dün soruşturmayı yürüten Beyoğlu Cumhuriyet Savcısı Yavuz Özeren'e ifade verdi. Ceylan Konuk'un cenazesi yapılacak otopsiden sonra ailesine teslim edilecek ve Antalya'da toprağa verilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı