« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonluk Öyküsü (3): Patron sensin hocam

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Pembe yeşilli yöneticiler, ilk şartlarını öne süren Teknik Direktör Tarık Söyleyici'ye, ‘‘Bu takımın eti senin, kemiği bizim’’ diyerek tam yetki verdi.

Bir önceki sezon bir milyon dolar harcayıp şampiyonluk yerine hayal kırıklığı yaşayan, hatta küme düşmekten zor kurtulan Ispartaspor, Tarık Hoca'nın önüne 250 bin dolarlık bir bütçe koydu. Bu rakam, grubun diğer şampiyon adayları Afyon, Keçiören ve Petrolfisi'nin bütçesinin yarısı bile değildi.

Söyleyici de şöyle dedi; Bu bütçe ile yıldız futbolcular alamayız. Ahlaklı, onurlu ve idealist oyuncular bulacağız. Ancak yönetim, hiç bir şekilde teknik heyet ile futbolcu arasındaki soruna karışmayacak.

Ve transferler

Bu sözlere yönetimin cevabı ise ‘‘Takımın eti senin, kemiği bizim’’ oldu. İlk etapta Yücel, Bülent, Abdullah, B.Bahri ve Ali Cebi transfer edildi. Daha sonra bunları Ramazan ve Hakan'ın transferi izledi. Mevcut kadrodaki K.Ali, Aydın, Yusuf, Mehmet, Ahmet Erdinç, Mehmet Dinçer, Hüseyin, H.Basri, Levent, Şükrü, kaleciler Mustafa ve Hamza ile sözleşme yenilendi.

Kiralık olan K.Bahri bonservisi ile alındı. Diğer takımlar tatilde iken, Ispartaspor 15 gün önceden, 5 Temmuz'da Eğirdir'de kampa girdi. Söyleyici, takımı çok erken kampa almasının nedenini şöyle açıklıyor: ‘‘Çökmüş olan moral motivasyonu yeniden kazanmak, yeni oyuncuları monte etmek zaman alacaktı.

İlk antrenmanı sabah 05.00'de yaptırınca herkes şaşırdı. Onlara, şampiyonluk yaşamak istemeyen, hedefi olmayanların aramızda yeri olmadığını söyledim. Bu konuşmamdan sonra her antrenmanı omuz omuza verip 'Şampiyon Isparta' diye haykırarak bitirdiler. İşte böyle ahlaklı, onurlu ve idealist futbolcularla yola çıkmanın ödülü şampiyonluk oldu.’’

Yarın: Futbolcuyu tokatladI


Bunları da Beğenebilirsiniz