« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonluk okulları kapattı

Bursa’da dün valilik kararıyla okullar tatildi. Ana caddeler trafiğe kapatıldı. Tek bir gündem vardı o da şehire ilk kez gelen şampiyonluk.

Nevşin MENGÜ
SON GÜNCELLEME
BURSA’da dün pazartesi sendromu yaşanmadı, heryerde şampiyonluk coşkusu vardı. Ana caddeler trafiğe kapatıldı, valilik kararıyla okullar tatil edildi. Ne uranyum takası, ne de Kılıçdaroğlu’nun adaylık açıklaması, bunlar Bursa’da konuşulmadı. Tek bir gündem var, o da elbette kente ilk kez gelen şampiyonluk.
Şehirde ticaretin kalbinin attığı yerlerden biri Kapalıçarşı. Ama Kapalıçarşı’da dün iş yok. Çarşının dört bir yanı bayraklarla donatılmış, esnaf sloganlar atıyor, tarihi şampiyonluk bir şenlik havasında kutlanıyor. Kapalıçarşı esnaflarından Yahya Şen, “Kapalıçarşı’da ticaret olmamasına bakmayın” diyor ve ekliyor, “Şampiyonluk ekonomiye ciddi bir ivme kazandıracak.” Şen bugüne kadar yüzlerce Bursaspor rozeti satmış, elindeki rezervler tükenmiş, yenilerini sipariş etmiş. Bayrak imalatçıları harıl harıl çalışıyor.Telefonları susmuyor, sipariş üzerine sipariş yağıyor. Görünen o ki, Bursa uzun bir süre daha yeşil ve beyaza boyalı kalacak. Kentte bayram havası var ama Bursa şampiyonluğa oldukça çabuk adapte olmuş durumda. Takıma Devler Ligi’nde başarılar dileyen posterli pankartlar mutlu sonun ardından heryere asılmış.

Made in Bursa

Bursa’da gençlerin takıldığı barlardan hip hop melodileri yükseliyor. En çok dinlenen şarkı da Bursalı bir grup genç tarafından söylenen “Made in Bursa Timsahları.” Şarkının nakaratı şöyle:
Bursa’nın ufak tefek taşları
Dökülür bazen gözyaşları
Her gece nöbette bekler seni
Made in Bursa timsahları.

Bunları da Beğenebilirsiniz