Futbol Şampiyonluk kupasına özel güvenlik
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şampiyonluk kupasına özel güvenlik

Erzurum'dan sonra Konya'da sergilenmeye başlanan Fenerbahçe'nin şampiyonluk kupası, gittiği her yerde 2 güvenlik görevlisi tarafından korunuyor.

Konya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı ve Konya Fenerium Mağazası sahibi Bülent Kaşdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oyuncular, kulüp yöneticileri kadar taraftarın da desteğiyle kazanılan kupanın düzenlenen organizasyonla yurt genelinde taraftarla buluşturulduğunu belirtti.

Şampiyonluk kupasının, 54. Fenerium mağazasının bulunduğu illerde sergilenmeye başladığını anlatan Kaşdoğan, “Kupamız, ilk olarak Erzurum Fenerium'da sergilendi. Ardından dün akşam Konya'ya getirilen şampiyonluk kupası, saat 09.00'dan itibaren mağazamızda sergilenmeye başlandı. Taraftarlarımız 2 gün boyunca kupayı burada yakından görüp, anı fotoğrafı çektirebilecek” dedi.

Kupanın yurt genelinde taraftarla buluşturulmasının, kulübün, lisanslı ürününü satın alarak takıma daha kaliteli futbolcu alınması için maddi imkan sağlayan taraftara bir teşekkürü olduğunu anlatan Kaşdoğan, şunları kaydetti:
“Erzurum'dan sonra ilk olarak Konya'da sergilenmeye başlanan Fenerbahçe'nin şampiyonluk kupası, gittiği her yerde 2 güvenlik görevlisi tarafından korunuyor. Kupa uzak illere uçakla götürülüyor. Güvenlik görevlilerinin bir an olsun yanından ayrılmadığı kupa, Konya gibi İstanbul'a daha yakın illere ise kara yolu ile getiriliyor. 100. yılımızda aldığımız bu 17. şampiyonluk kupası kara yoluyla bir yerden başka bir yere zırhlı araçla götürülüyor. Kupa, Konya'da sergilendikten sonra Antalya'ya götürülecek.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle