Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonluk istiyorum

Bordo mavili futbolcu, Avrupa’dan Anderlecht, Olympiakos ve Lokomotif Moskova gibi takımların tekliflerine rağmen kariyerinde ilerleme sağlamak için Türkiye’ye ve Trabzonspor’a geldiğini söyledi.

Ömür AVCI/DHA
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR’un ara transferde renklerine bağladığı Sırp savunma oyuncusu Milan Stepanov, kendisini geliştirerek Trabzon formasını uzun yıllar terletmek istediğini belirtti. Stepanov, "İsteğim bu takımda büyük başarı kazanıp kutlama partisine katılmak" dedi.

Avrupa’yı istemedim

Türkiye dışından Avrupa’nın Anderlecht, Olympiakos, Lokomotif Moskova gibi büyük takımlarından da teklif aldığını sözlerine ekleyen Sırp futbolcu, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Ama ben Trabzonspor’a gelerek daha büyük bir aşama kaydedeceğimi biliyordum. Bordo mavili takımın teklifini hemen kabul ettim. Türkiye’de hızlı ve kaliteli futbol oynandığını bildiğim için burayı tercih ettim. Kesinlikle pişman değilim." Trabzonspor’daki ilk günlerinde antrenman temposuna ayak uydurmakta bir hayli zorlandığını da itiraf eden Stepanov, sözlerine şöyle devam etti: "Burada antrenmanlar biraz zor geçiyor. Maçlara baktığımızda ise Sırbistan’a göre daha sert. 90 dakika mücadele etmek gerekiyor. Futbol çok hızlı. Buraya gelerek futbolun bir başka yüzüyle de tanışmış oldum.

Futbolla yaşıyorlar

Her zaman profesyonel olmaya çalışıyorum. Böyle olduğum için de arkadaşlarım beni burada çok çabuk benimsedi. Ama işim biraz zor. Çünkü Trabzon, kaliteli futbol oynuyor. Şehirde futbolla yatıp futbolla kalkılıyor. Sıradan bir hazırlık maçına bile her yaştan en az 2-3 bin taraftar geliyor. Sırbistan’da böyle bir şey yok
."

Bunları da Beğenebilirsiniz