Şampiyonluk için nefesler tutuldu, Sivas’a 10 milyon lira aktı

Hürriyet Haber
22 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 22 Mayıs 2011 - 00:33

Şampiyonun belli olacağı Sivasspor-Fenerbahçe maçı öncesi Sivas ekonomisi canlandı.

Şehir dışından Sivas’a gelen 12 bine yakın taraftar 10 milyon liralık ekonomi yarattı. Sivas’ın tanıtımı açısından maçın çok önemli olduğunu dile getiren Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Osman Yıldırım, “Şampiyonluk maçı sadece Sivas ekonomisini değil çevre illeri de etkiledi. Tokat başta olmak üzere çevre iller bu canlılıktan payını alıyor” dedi.
Şehirde herkes kazanıyor
Maç için şehir dışından gelen taraftarların ekonomiyi canlandırdığını vurgulayan Osman Yıldırım, şu bilgileri verdi: “Fenerbahçe taraftarları restoran, otel, hediyelik eşya dükkanlar ile ulaşım için 2 günde 10 milyon liraya yakın harcama yaptı. Kentteki oteller cumartesi ve pazar günü tamamen dolarken, maç nedeniyle 34 uçak Sivas’a iniş yaptı. Şehir ekonomisine çok büyük katkı sağladı. Sivas’ın daha büyük bir stadyumu olsaydı, daha çok taraftar çekecektik ve ekonomik canlılık daha fazla yaşanacaktı. Sivasspor’un şampiyonluk mücadelesi verdiği dönemde de bunları yaşadık.”
Tanıtım için fırsat
Böylesine önemli maçların şehir tanıtımları için çok önemli olduğunu dile getiren Osman Yıldırım, şöyle konuştu: “Bugün şampiyon adaylarından birini ağırlayacak olan Sivas bu durumu tanıtım için de fırsata çeviriyor. Sivas’a şehir dışından 12 binden fazla taraftarın geldiğini tahmin ediyoruz.”

Yabancılar da maç için Sivas’a geldi

SİVAS’a yurtdışından da bir çok taraftarın geldiğini dile getiren Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Osman Yıldırım, şunları söyledi: “Özellikle Almanya, Hollanda ve Belçika gibi ülkelerden gelen Fenerbahçeli taraftarlar yanlarında yabancı misafirlerini de Sivas’a getirdi. Bu tür organizasyonlar bizim gibi iller için çok büyük öneme sahip. Biz de yurtdışından gelen tüm misafirleri en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz.”

 

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı