« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Şampiyonluk için gelişmemiz şart"

Fernando Alonso, geçtiğimiz birkaç yarıştaki gelişime rağmen şampiyonluk iddialarını devam ettirmek için hızlanmak zorunda olduklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre; Valencia'daki kötü geçen sıralama periyodunu arabaların birbirine sezon başına oranla çok daha yakın olmasına bağlayan Alonso, Avustralya'ya oranla daha fazla arabanın hız açısından birbirine yakın olduğunu söyledi.

Alonso yaptığı açıklamada; "Puan anlamında çok mutluyuz çünkü pistte hala bizden hızlı birkaç araba var. Kendimize karşı dürüst olmalıyız. Bizden daha hızlı birkaç araba var ve eğer şampiyon olmak istiyorsak önümüzdeki yarışlarda bu farkı kaptmalıyız. Şu an 20 yarışlık sezonun dokuzunu yarışındayız. Dolayısıyla şampiyona puanları şu an çok önemli. Ancak bizim önceliğimiz ve düşündüğümüz şey arabayı geliştirmek."

Takımı gelişiminden memnun olduğunu belirten Alonso, Silverstone'un F2012'ye uyacağını düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Alonso şu sözlerle konuşmasına devam etti; "İyi haber şu ki takımın son üç aylık çalışması bize yaklaşık 1.5s kazandırdı. Avustralya'da kesinlikle zirveden çok kopuktuk. Silverstone'a bakacak olursak pistin karakteri arabanın karakteristiği ile biraz daha fazla örtüşüyor diyebilirim. Sezonun başlarında Mugello'da da gördüğümüz üzere araba ızlı virajlarda oldukça iyi. Umuyorum ben ve Felipe adına iyi bir hafta sonu olur."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz