« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonluk için bir şey kaybetmedik

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, şampiyonluk için kaybedilmiş bir şey olmadığını belirterek, "Karamsar bir ortam oluşturmaya çalışanlara fırsat vermemeliyiz" dedi. Şener, Antalyaspor maçıyla da yeniden şaha kalkacaklarına inandığını belirtti.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, açıklamalarda bulundu. Şener, şampiyonluğun kaybedildiği gibi bir ortamın yaratılmasının hiç hoş olmadığını belirterek, "Sadece şu an için bir avantajı kaybettik. Bu puan kayıpları hesapta vardı ama daha ileride kaybedebiliriz diye düşünüyorduk. Şimdi kaybettiğimize göre ileride kaybetme şansımız kalmadı. Genel anlamda şampiyonluk için kaybedilmiş bir şey yok. Daha oynanması gereken 15 maç var. Bu maçlardan çok iyi skorlar elde edeceğimizi düşünüyoruz. Karamsar bir ortam oluşturmaya çalışanlara fırsat vermemeliyiz" dedi.

"LİGDE BİZ DAHA AVANTAJLIYIZ"

Fenerbahçe'nin şampiyonmuş gibi ilan etmenin de doğru olmadığını belirten Şener, "Sadece bir maç kazandılar. Bu işler çok çabuk değişir. Bize Antalyaspor gelecek, ardından iki deplasmana gideceğiz. Onların da o arada kritik maçları var. Şu anda biz daha avantajlıyız. Bu iş birlik olmaktan geçiyor. Onlar seyirci desteğini çok iyi bir şekilde arkalarına almış durumda. Biz ise şu anda onu başaramadık. Taraftarların Fenerbahçe maçı dönüşü takımı karşılaması çok güzel ama kombineler dışında statta dolması gereken boş koltuklar var. 7 bin bilet satmamız gerekiyor" diye konuştu.

"AZİZ YILDIRIM YANIMIZA NİYE GELMEDİ ANLAMADIM"

Başkan Şener, teknik direktör Şenol Güneş'in yaptığı, 'Şampiyon olursak misyonumu tamamlarım" şeklindeki açıklamayla ilgili olarak ise, "Bu kendisinin vereceği bir karar. Henüz bu konuda kendisiyle konuşmadım. Ama şampiyon olalım, bu camiaya çok büyük bir coşku getirir. Onu o zaman değerlendiririz. Şenol hoca yıllarını bu işe vermiş bir teknik adam. Bu ifadeyi kullanmışsa onu iyi ölçmek gerekir. Biz ona ve ekibine sonuna kadar güveniyoruz" dedi. Fenerbahçe ile oynadıkları maçta Aziz Yıldırım'ın, yanlarına gelmediğini de ifade eden Şener, "Maçı yöneticilerin tarafında seyretmiş. Bizim tarafa gelmedi. Bunu anlamadım" dedi.

"FUTBOLCULARIN MAĞLUBİYET SONRASI EĞLENMELERİ DOĞRU DEĞİL"

Yeni transferlerin yavaş yavaş forma giyeceğine inandığını da ifade eden Şener, "Ben yeni transferler Fenerbahçe maçında kulübeye girer diye düşünüyordum. Ama sonuçta çok kalabalık bir kadromuz var. Her hafta değişik bir oyuncu oynayabilir. Bu konuda en doğru kararı hocamız veriyor zaten. Bundan sonraki süreçte yeni oyuncularımızın da oynayacağını sanıyorum" şeklinde konuştu. Başkan, Fenerbahçe maçının ardından Jaja ve Alanzinho'nun, Fenerbahçeli oyuncularla eğlenmesiyle ilgili olarak ise, "Bu konuda ben bir duyum almadım. Eğer doğruysa yanlış yapmışlar. Ben hayatım boyunca mağlubiyetlerden sonra eğlenmeyi doğru bulmam. Futbolcu evine gidip özeleştiri yapmalı" ifadelerini kullandı.

"ANTALYASPOR MAÇIYLA ŞAHA KALKACAĞIZ"

İkinci yarıdan itibaren ki performansıyla Colman'ın kendisini çok şaşırttığını da ifade eden Şener, "Gerçekten çok ciddi bir düşüş yaşıyor. Umarım bunu kısa sürede üzerinden atar. Ayrıca Jaja'nın takıma bir şeyler vermeye çalıştığını, takımın en iyileri arasında olduğunu görmekte beni ayrıca mutlu ediyor. Tüm futbolcularımız iyi niyetli bunun farkındayız. Hafta sonu oynayacağımız Antalyaspor maçıyla yeniden şaha kalkacağımıza inanıyoruz. Bu maçta taraftarlarımızın tribünleri tamamen doldurmasını bekliyoruz. İstanbul'da oynadığımız iki maçta da taraftarın ne kadar önemli olduğunu gördük. Kombinelerin dışındaki boş olan koltukların tamamen dolmasını bekliyoruz" diye konuştu.

UMUT İKİNCİ KEZ AYIN FUTBOLCUSU SEÇİLDİ

Trabzonsporlu taraftarlar, 1 - 31 Ocak 2011 tarihleri arasında gönderdikleri SMS'lerle Umut Bulut'u ayın futbolcusu seçti. Hafta sonu oynanacak olan Antalyaspor maçı öncesi ikinci kez bu ödülü alacak olan Umut, "Trabzonspor taraftarı tarafından böyle bir ödüle layık görülmek, hem de bunun ikinci kez gerçekleşmiş olması benim için çok büyük bir gurur. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da elimden gelenin en iyisini gerçekleştirmek, beni bu şekilde gururlandıran taraftarımıza mutluluklar yaşatmak istiyorum" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler