« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonluk hedefi soğuk dinlemedi

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Atlı Spor Kulübü takımı, Türkiye şampiyonu olabilmek için soğuk havaya aldırmadan antrenmanlarını kar üzerinde yapıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Doğu Anadolu Bölgesi'nde aralıklarla kar yağışı ve soğuk hava etkili olurken, Sarıkamış Belediyesi Atlı Spor Kulübü takımı, kar üzerinde cirit oynuyor.

Soğuk havaya aldırmadan, Hançerlidüzü mevkisine gelen ciritçiler, bölgelerarası cirit müsabakalarında birinci olabilmek için antrenman yaparak, atlarına eğitim veriyorlar.

Sarıkamış Belediyesi Atlı Spor Kulübü 2. Başkanı Süleyman Yıldız, kulüp olarak amaçlarının önce bölgedeki kulüplerarası müsabaka yarışlarında birinci olmak, ardından da Türkiye şampiyonasını elde etmek olduğunu söyledi.

Türkiye şampiyonluğu hedefine ulaşabilmek için soğuk havaya aldırmadan yoğun bir şekilde antrenman yaptıklarını anlatan Yıldız, “Atlarımıza kar üzerinde antrenman yaptırıyoruz” dedi.

Kar üzerinde yapılan antrenmanın özellikle atlar için daha iyi olduğunu belirten Yıldız, şunları kaydetti:
“Kar üzerinde yaptığımız eğitimin daha az tehlikesi var. Yer toprak olunca atlarımız düştüğü zaman daha tehlikeli oluyor ama zemin karlıyken de sporcularımız düşebiliyor. Zaman zaman sakatlanmalar olmasına rağmen biz antrenmanlarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Atlarımıza her hafta eğitim yaptırdığımız için şu an çok formdalar.”

Her hafta antrenman yaptıklarının altını çizen Yıldız, “Türkiye şampiyonu olabilmemiz için soğuk havaya aldırmadan, zaman zaman sakatlanmalar olmasına rağmen çalışıyoruz. Umarım hedefimize ulaşırız” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz