Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonluk çeşmesi yeşil-beyaz

Yalova'da bulunan ve 14 yıldır şampiyon olan takımın renklerine boyanan 'Şampiyonluk Çeşmesi' Bursaspor taraftarları tarafından yeşil beyaza boyandı.

Onur ERDİK / YALOVA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Yalova'nınTermal İlçesi'ne bağlı Üvezpınar Mahallesi'ndeki Şampiyonluk Çeşmesi 2009-2010 Turkcell Süper Lig şampiyonu Bursaspor'un renklerine boyandı. 1995-1996 sezonunda Fenerbahçe'nin şampiyon olmasının ardından mahalledeki taraftarlar tarafından meydanda bulunan çeşmeyi boyamasıyla başlayan 'Şampiyonluk Çeşmesi' boyama geleneği bu yıl da devam etti. Mahallede Bursaspor taraftarı olmaması nedeniyle çeşme Bursa'dan gelen bir grup taraftar tarafından boyandı.

"DİĞER ANADOLU TAKIMLARININ DA ŞAMPİYONLUĞUNU BEKLİYORUZ"

Şampiyonluk çeşmesinin boyanmasının bir gelenek haline geldiğini belirten Mahalle Muhtarı Eyüp Akan, "Bu çeşmeyi şampiyon olan takımın taraftarları boyuyor. Biz de mahallemizde Bursaspor taraftarı olmadığı için Bursa'dan tanıdığımız arkadaşlarımızı davet ettik. 'Buyurun gelin siz taraftarısınız, siz boyayın' dedik. Arkadaşlarımız da sağolsunlar, gelip boyadılar. Bundan sonra da diğer Anadolu takımlarının şampiyonluğunu bekliyoruz. Değişik bir renk olur, renk cümbüşü olur. Mutlu oluyoruz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz