« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonluk böyle geldi

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Kadıköy’deki dönüm maçı

BURSASPOR engel tanımıyor, önüne geleni deviriyordu. Bu takımların içinde dört büyükler de vardı. İçeride, dışarıda istikrarlı bir çizgi yakaladılar. Hiç bir zaman umutlarını kaybetmediler. İstanbul’da 3-2 kazanılan Fenerbahçe maçı dönüm noktasıydı. O günkü galibiyet, sezon sonunda gelecek zaferin habercisi gibiydi. Artık herkes Bursaspor’u konuşuyor, Bursaspor’u alkışlıyordu. “Anadolu ihtilali” ihtimali artık yüksek sesle tartışılıyordu.

Herkesin gözü İstanbul’daydı

BURSASPOR ile Fenerbahçe, rakiplerinden sıyrıldı. Artık bir taraf ipi göğüsleyecekti ve bu yarış son haftaya kadar sürecekti. Bursaspor, İstanbul’da Galatasaray karşısında üstün bir oyun sergilemiş ama bir türlü golü bulamamıştı. O maçın golsüz beraberlikle bitmesi zaten bir mucizeydi. Sarı lacivertlilerin bir puan gerisinde olan Bursaspor şampiyonluk için inançlıydı ama son haftaya kadar rakibi koltuktan inmemişti. Beşiktaş ile oynanacak son hafta maçı geldi çattı. Sahada zorlu bir mücadele verilecekti ama kulaklar da İstanbul’da olacaktı. Fenerbahçe’nin tökezlemesi bekleniyordu. O zaman şampiyonluk gelecekti. Türkiye’nin 5’inci büyüğü olacaktı Bursaspor.

Ve artık Bursa 5’inci büyük

16 Mayıs pazar akşamı herşey yeşil beyazlıların gönlüne göre oldu. Fenerbahçe, Trabzonspor engeline takıldı. Beşiktaş’ı dize getiren Bursaspor da plaka numarası olan tarihte ilk kez şampiyonluğa ulaşmanın gururunu yaşadı. Başkan İbrahim Yazıcı, Bursaspor yönetim kurulu, teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve ekibi ile 34 hafta yürekten mücadele veren futbolcular bir mucizeyi gerçekleştirmenin gururunu yaşadı. Türkiye artık tarihe geçen bir başarıyı ayakta alkışlıyordu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz