« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonluk adayı değilim

Jorge Lorenzo Jerez'de kazanmasının ardından liderliğe yükselmesine rağmen MotoGP'de şampiyonluk için kendisini aday görmüyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yamaha sürücüsü, Katar'da ikinci oldu ve Jerez'de de kazarak liderliğe yükseldi. Ama Lorenzo, şampiyonlukta kendisini bir aday olarak görmek için henüz erken olduğunu söylüyor.

Lorenzo: "Jerez'deki zafere ve klasmanda liderliğe rağmen favori olmadığımı düşünmeye devam ediyorum. Çünkü sezon çok uzun ve bu daha başlangıç"

"Bu arada çok gururluyum. Çünkü Jerez, MotoGP'de evimde kazandığım ilk yarış"

"Geçen sene Le Mans'da kazanmıştım, inanılmaz ve çılgınca bir yarıştı. Yağmur ve kuruyan pist nedeniyle çok karmaşıktı. Ama takımımızdaki herkesin inanılmaz bir iş çıkardığını düşünüyorum, özellikle de Pazar günü. Elimdeki her şeyi kullandığımı biliyorum, ilk turdan sona kadar. Umarum taraftarlar bu hafta sonu tekrarını beklemiyorlardır"

"Şüphesiz hava her zaman Le Mans'da bir risktir. Ama güneşli bir hava umuyorum. Orada iki defa podyuma çıktım, geçen sene ve ikinci 250cc şampiyonluğumu kazandığımda. Bu yüzden tekrarlamak için sabırsızlanıyorum. Jerez'den sonra üç haftam vardı ve bu Avrupa yarışı için hazır olduğumu biliyorum"

Son yarışta zedelenmiş omzuyla yarışan Rossi ise bu hafta sonundaki yarış için tam anlamıyla zinde olacağını düşünüyor.

Rossi: "Omzum aşağı yukarı iyileşti. Şimdi ise umarım Le Mans'ta tam gücüme kavuşurum. Geçen seneki yarışın felaketine rağmen Le Mans, benim için iyi bir pist. Yamaha her zaman orada iyi olmuştur. En büyük sorun hava. Ama geçen seneden sonra güneşli bir Fransa GP'yi hak ettiğimizi düşünüyorum"

"Sezona iyi bir başlangıç yaptık: Katar'da kazandık ve sonra bir başka podyum. Ama bazı alanlarda motosiklette sıkıntılarımız da oldu. Bu yüzden performansımızı geliştirmemiz gerek. Jerez'den sonra iyi bir test yaptık. Bu yüzden umarım burada güçlü bir başlangıç adına bunu kullanabiliriz"


Bunları da Beğenebilirsiniz