« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Şampiyonluğumuza göz dikmesinler"

Fenerbahçe'nin milli file bekçisi Volkan Demirel, Kayserispor maçı sonrası çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Volkan Demirel, 4-0 kazandıkları Kayserispor maçının ardından yaptığı açıklamada, "Puanlarımıza, şampiyonluğumuza kimse göz dikmesin. Sahada kazandıgımız şampiyonluğu, masa başında alacağız diye ugraşmasınlar. Geçen sezonki şampiyonluk anamızın ak sütü gibi helaldir. Kalede neler çektiğimi ben biliyorum. Suçluysak bizi düşürsünler, çıkar yine gurula mücadele ederiz" diye konuştu.

Maç sonrası basın toplantısında ise Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in kupayı istedikleri yönündeki açıklamalarıyla ilgili soru üzerine Volkan, şunları söyledi: "Tabii ki onlar da istiyordu, mücadele etti ama şampiyon olan bizdik. Artık geçen sezon bitti. Geçen sezonun fazla altını karıştırmasınlar. 'Puan silinecek' diyorlar kimsenin sesi çıkmıyor, ama Fenerbahçe Kulübü kalkıyor, 'bizi düşürsünler' diyor. Ben de söylüyorum. Eğer puan silecekseniz silmeyin, biz birşey yaptıysak yaptık, bizi düşürerek bize karşılık verin. Biz bunu istiyoruz. Bizden puan silemezsiniz. Çünkü aldığımız yarım puanın bile ne kadar değerli olduğunu geçen sezondan biliyorum. Kendilerinin gözlemledikleri kadarıyla bir suçumuz bir günahımız varsa, bizi düşürsünler. Fenerbahçe camiası olarak bunu istiyoruz. Sayın yöneticilerimiz gerekli açıklamayı yaptılar. Futbolcular adına, hocamla da konuşarak böyle bir açıklama yapmaya gerek duydum."

Geçen sezondaki şampiyonluğu nasıl bir zorlukla kazandıklarını çok iyi bildiklerini anlatan Volkan, saha içinde verdikleri mücadelenin masa başında alınan kararlarla değiştirilmeye çalışıldığını savunarak, "Sezon sonu şöyle olacak, bunlar gelişecek' gibi açıklamalar bizi yaralıyor. Bir puan, yarım puan bile silindiği taktirde çok zorumuza gidecek. Yarım puan bile bizim için çok değerli. Aptal bir insan değilim. Neler yaşadığımızı biliyorum. Bilmesem bu kadar haykırmam. Biz geçen seneki şampiyonluğumuzun arkasındayız. Kimse bu şampiyonluğu ve puanları bizden alamaz. Geçen yılki şampiyonluğumuz anamızın ak sütü kadar helaldir. Bunu da herkes bilsin" şeklinde konuştu.

Volkan Demirel maçla ilgili olarak da şunları söyledi:
"Bu zamanda 4 gollü galibiyet, hem 'Fenerbahçe gol atamıyor, zor kazanıyor' denilen bir süreçte hem de bu kadar üstümüze gelinen bir süreçte, maçtan bir gün önce yapılan açıklamalara rağmen sahaya çıkıp mücadele veren bütün arkadaşlarımızı, taraftarımızı tebrik ediyorum. Elimizden geldiği kadar yapılan açıklamalara ve söylemlere sahadaki duruşumuzla cevap vermeye çalışıyoruz."


Bunları da Beğenebilirsiniz