« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonluğumuz G.Saray'ı da Beşiktaş'ı da büyütür

“Bir takım ‘17’de 17 yapacağız’ dedi. Nerede? Bir tanesi küme düşme tehlikesi içinde. Bunlar iyi şeyler değil. F.Bahçe’nin şampiyon olması hem G.Saray, hem de Beşiktaş’ı büyütür. Aksi onların değerini küçültmez.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ezeli rakiplerimiz bizimle yarışta olmazlarsa, diğer kulüpler onlarla kendilerini aynı görürler.

FENERBAHÇE Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, dün Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılan olağan mali genel kurul toplantısında esip, gürledi. Beşiktaş ve Galatasaray camialarına göndermelerde bulunan, şampiyonluk hakkında konuşan Yıldırım, kulüp yönetim kurulunun hazırladığı 2010 faaliyet raporunun eleştirilmesine büyük tepki gösterdi. Eski yöneticilerden Hulusi Belgü, kulübün mali durumunun pek iç açıcı  olmadığını iddia edip, “Bilanço muhasebe teknikleriyle büyütülmektedir. Fenerbahçe büyük bir borç batağındadır. Kulübümüzün kaynakları daha dikkatli harcanmalı” diye konuşunca, Yıldırım küplere bindi.
Kulübün mali tablolarıyla ilgili  Hürriyet’e ilan veren Konuşan Fenerbahçe Platformu oluşumunun yanlış bir tutum içinde olduğunu söyleyen Başkan Yıldırım, eleştirileri cevaplamak için kürsüye çıkıp şunları söyledi...

Burası G.Saray değil

O gelip anlatacaklarınızı, gazeteye parayla vereceğiniz yazıları kulübe sorsaydınız, profesyonel arkadaşlar size oturup anlatırlardı. Bundan hiç çekinmeyiz, korkmayız. Fenerbahçe, Türkiye’nin 30 büyük şirketinden biridir. Burası Galatasaray Spor Kulübü değildir. 10 sene önce biz öyleydik. Bugün Galatasaray Kulübü’nün saygı değer bir başkan adayı, ‘Fenerbahçe bizi geçmiştir. Hedef Fenerbahçe’yi yakalamaktır’ diyor. Ben bundan gurur duyuyorum.

Hani 17’de 17 olacaktı!

Geçmişte bir maç kazanırdık, sonra G.Saray’ı yendik diye  hayran olurduk. 10 senedir bizi sahamızda yenemiyorlar. 6-0 yendik, tarihe yazdık. Bu da bana ve arkadaşlarıma nasip oldu. Bir takım için dediler ki ‘17’de 17 yapacağız’. Nerede? Bir tanesi küme düşme tehlikesi içinde. Bunlar iyi şeyler değil. Fenerbahçe’nin şampiyon olması hem Galatasaray Kulübü’nü, hem Beşiktaş Kulübü’nü büyütür. Aksi onların değerini küçültmez.

Tehlikeyi görmeliler

Fenerbahçe futbolda hep birincilik içinde mücadele ederse, finali oynarsa, onlar da bu işin içinde olmazlarsa yarın diğer kulüpler onlarla kendilerini aynı görürler ve onlarla aynı payları isterler. Bu tehlikeyi görmeleri lazım. Biz temiz bir lig için uğraşıyoruz. Bizi eleştirenlere sesleniyorum. Bu kulüpte muhalefetin nasıl yapılacağını bilen değerli büyükleriniz var, onlardan iyi öğrenin. Bu işler öyle gazete ilanıyla yapılmaz.

Koç’tan zengin olurdum

Bütçede açık olmayacak mı? Olacak. Diyorlar ki ‘Aziz Yıldırım 1.5 milyar dolar harcadı.’ Hesap yaptım geçen gün. Doğduğum günden beri paralarımı harcamasaydım rahmetli Koç’tan daha zengin oluyordum.

ALKIŞLA DA GÖREYİM
 
DÖNEMİNİN amatör branşlardaki başarılarını anlatan Yıldırım, eleştirdiği Hulusi Belgü’ye “Siz de alkışlayın, utanmayın” dedi. Belgü’nün “Alkışlıyoruz” sözüne de Yıldırım, “Kaldır elini alkışla da göreyim” dedi.

Galatasaray gibi mahkemelik olacak

KONGREDE yaklaşık 30 kişilik bir grup yönetimi ibra etmeme yönünde el kaldırdı. Bu üyeler daha sonra hem yönetimi ibra etmediklerini hem de gündemdeki 14, 15 ve 16’ncı maddelerde bahsedilen yatırımlar için yönetim kuruluna yetki verilmesi talebini kabul etmediklerini, imzalı bir dilekçeyle kongre divan başkanlığına sundu. Gruptan bazı üyelerin ayrıca, tıpkı Galatasaray’da olduğu gibi, kongrenin iptali için mahkemeye başvuracağı öğrenildi.

Aziz Yıldırım ve yönetimi ibra edildi

FENERBAHÇE Kulübü’nün Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda, Aziz Yıldırım başkanlığındaki kulüp yönetim kurulunun 2010 yılı faaliyetleri ibra edildi.Yönetim kurulunun 2010 yılı faaliyetleri, kulüp tüzüğünün 19. maddesi gereği profesyonel futbol şubesi hesapları ve denetleme kurulu faaliyetleri oy çokluğu ile ibra edildi.

367.5 milyon liralık bütçe onaylandı

2011 yılı için hazırlanan 367 milyon 465 bin liralık bütçe tasarısı onaylandı. Geçen yılki mali genel kurulda onaylanan 345 milyon liralık bütçe tasarısı, 22 milyon 465 bin lira artışla bu yıl 367.4 milyon liralık rakama yükseltildi.

Devir yetkisi alındı

MALİ Genel Kurul’da UEFA kriterleri gereği futbol şubesinin profesyonel ve amatör tüm faaliyetlerinin, kulübün sahibi olduğu Fenerbahçe Sportif A.Ş.’ye devrine ilişkin yapılacaklarla ilgili olarak yönetim kuruluna yetki verildi. Hakkında 3 yıl süreyle geçici ihraç cezası verilen eski yönetici Hakan Bilal Kutlualp’in cezası ise kaldırılmadı.


Bunları da Beğenebilirsiniz