« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonluğu hakettik

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Bizim beklentimiz 47 yıllık tarihimizde Süper Lig'de ilk defa şampiyonluğa ulaşabilmek, ülkemizde Anadolu takımları içinde Trabzonspor'dan sonra bir başka Anadolu takımının şampiyonluğunu bütün ülkemize yaşatmak” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

SAĞLAM MEHMET GÜVEN'İ İSTİYOR 

Sağlam, Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği haftalık basın toplantısında, ligin tamamlanmasına 90 dakika kala çok önemli bir maç oynayacaklarını, şampiyonluk yolundaki rakipleri Fenerbahçe'nin de aynı düzeyde zorlu bir maça çıkacağını söyledi.

Fenerbahçe'nin, bir basamak daha avantajlı görünse de Bursaspor'un öne geçtiği bir karşılaşmada rakibini yenmek zorunda olacağı bir maç oynayacağını ifade eden Sağlam, sonuçta her iki takım için de çok zorlu 90 dakikaların olacağını vurguladı.

Sağlam, zorlu 90 dakikanın sonunda Turkcell Süper Lig şampiyonunun ortaya çıkacağına dikkati çekerek, “Tabii ki bir teknik adam olarak aynı duyguları futbolcularım da paylaşıyordur. 34 maçlık bir maratonda harcamış olduğunuz emeklerin, ortaya koymuş olduğunuz mücadelenin karşılığının bir 90 dakikaya sıkışacak olması gerçekten çok sıkıntılı bir durum. Futbolun içinde zaman zaman bu türlü olaylara geçmişte de şahit olduk, bugün de bu tür bir durumla karşı karşıyayız” diye konuştu.

Sonuçta iki takımdan birinin şampiyonluğa ulaşacağını diğerinin de üzüleceğini dile getiren Sağlam, şöyle devam etti:

“Böyle bir üzüntüyü yaşamak hiç istemiyoruz ama inanın ki, şampiyon olduğumuz taktirde de karşı tarafta bu üzüntüyü yaşayanlar için de gerçekten üzüleceğiz. Yani bunu herkes böyle bilsin, üzüleceğiz. Çünkü baktığınız zaman biz de sezonu çok iyi geçirdik. Çok iyi bir mücadele, çok iyi bir performans, çok iyi oynadığımız maçlar oldu. Futbol kalitesi açısından baktığınız zaman ülkede taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandık, sempatisini kazandık. Bursaspor'un bu ligde şampiyon olmayı sonuna kadar hak ettiği görüşünü birçok Fenerbahçeli dahi çok rahatlıkla, çok samimiyetle söyleyebiliyor. Fenerbahçe'nin emeğini vermiş olduğu mücadeleyi, ortaya koyduğu başarıyı da görmemezlikten gelmek, futbol adına çok doğru olmaz. Bizim beklentimiz 47 yılık tarihimizde Süper Lig'de ilk defa şampiyonluğa ulaşabilmek. Ülkemizde Anadolu takımları içinde Trabzonspor'dan sonra bir başka Anadolu takımının şampiyonluğunu bütün ülkemize yaşatmak.”

Sağlam, bu hafta sonunda alınacak her türlü neticenin futbolun içinde olacağını ifade ederek, Fenerbahçe'nin puan kaybetmesinin de kazanmasının da çok doğal karşılanması gerektiğini, aynı şeylerin kendileri için de geçerli olduğunu dile getirdi.

TARAFTARA ÇAĞRI

Bursasporlu taraftarların ise şampiyonluğu sonuna kadar hak ettiklerini vurgulayan Sağlam şöyle konuştu:

“Taraftarlarımıza da bir çağrıda bulunmak istiyorum; biz şampiyonluğu sonuna kadar hak ettik, şampiyon olmayı da arzuluyoruz, çok istiyoruz. Böyle bir onuru yaşamak, o şampiyonluk kupasını kaldırmak istiyoruz. Oluşacak her türlü sonucu soğukkanlılıkta kendilerine yakışır biçimde kabullenmelerini istiyorum. Maç öncesi ve sonrası şampiyon taraftarına yakışır şekilde davranmalarını istiyorum. İnşallah şampiyon olacağız. Ligi ikinci olarak bitirmek ve ülkemizi Şampiyonlar Ligi'nde temsil etmek de var. Yönetimle de konuştuk bu sevinci hep birlikte paylaşmalıyız. 'Bu takım, ikinci olsa da şampiyon olmuştur' diyorum.”

Sağlam, Beşiktaş maçında kart cezalısı Volkan Şen ile anlaşma gereği Zapatocny'nin oynayamayacağını, Hüseyin Çimşir ve Krita'nın sakatlıkları olduğunu belirtti.

Süper Lig'e yükselen Karabükspor ile Bucaspor'u ve Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanan Trabzonspor'u tebrik eden Sağlam, ligden düşen Diyarbakırspor ve Denizlispor takımlarına da geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Sağlam, Beşiktaş'ın genç oyuncusu Rıdvan'ı da telefonla arayarak geçmiş olsun dediğini belirterek, bu oyuncunun bir an önce sağlığına kavuşmasını diledi.

MUSTAFA DENİZLİ'YE TEŞEKKÜR

Bir gazetecinin, “Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli bir açıklamasında 'Ligin en başarılı takımı Bursaspor, en başarılı teknik direktörü de Ertuğrul Sağlam' şeklindeki sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine Sağlam, şu yanıtı verdi:

“Mustafa hoca Türk futbolunun önemli bir teknik direktörü, onun ağzından bunları duymak gurur verici. Teşekkür ediyorum ama bu tür söylemler bizim sorumluluğumuzu artırıyor. Bu birçok futbolseverin birleştiği bir yorum. Bundan sonraki senelerde bizim hakkımızdaki bu söylemlerin hakkını vermemiz gerekiyor.”

Sağlam, gelecek sezonda da Bursaspor'un başında olacağını, bu sene yakaladıkları başarıyı sürdürmek istediklerini sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz