Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonluğu anamızın ak sütü gibi hak ettik

TV’8de ekranlara gelen Faik Çetiner ve Sinan Engin’in sunduğu Her Şey Futbol programına canlı telefon bağlantısı yapan Emre Belözoğlu önemli açıklamalarda bulundu…

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte canlı yayına bağlanan Emre Belözoğlu’nun açıklamaları…

Geçen sene yaşadığımız şampiyonluktan sonra bu yaşadığımız süreçte her zaman bizim en büyük destekçimiz taraftarımızdı. Rakiplerimizin ne yaptığı değil bizim ne yapacağımız önemli. Şu an biz lideriz bu durumda da ligi bitirmek istiyoruz. Geçen sene yakaladığımız şampiyonluğu yine kazanmak istiyoruz.

Beraberliğe sevinmedik…

Beşiktaş maçından sonra taraftarımız bizi yanına çağırdığında ben sadece orda arkadaşlarıma bir şey söyledim. Berabere kaldık sonuçta kazanmadık taraftarın soğukta beklediğinden dolayı sadece selam vermeye gidelim dedim ama hiçbir takım arkadaşımın sevindiğine şahit olmadım beraberliğe onlara da böyle bir uyarıda bulundum.

Taraftarların tepkilerini umursamıyorum…

Geçmişte yaptığımız hatalar olmuştur. İnsanlara karşı bizi saha içinde yapımızı karakterimizi doğru anlatamadığımız zamanlar olmuştur. Taraftarın tepkisi beni ne aşırı motive ediyor nede demorolize ediyor. Çok fazla bu anlamda bunlarla yaşayacak kadar genç değilim yaşım 32’ye yaklaştı. Çok fazla umursamıyorum. Benim için önemli olan bana sahip çıkan Fenerbahçe taraftarı. Mutlaka tepkiler eleştiriler olacaktır. Artık bazı şeyleri görmezden gelmeyi öğrendim. Öyle düşünüyorum hayata da öyle bakıyorum. İnsanların verdiği tepkilerden çok daha önemli şeyler var hayatımda ne olursa olsun ben takımımın başarısı için sahadayım. Beşiktaş seyircisi de tepki gösterdi, küfürlü bir tepkilerde gösterdi ama herkes evine gittiğinde elini inanıyorum vicdanına koyduğunda kimsenin annesi, kimsenin çocuğu bu küfürleri hak etmiyor. Taraftarların içerisinde olanlarda bu küfürleri hak etmiyorlar. Yani ben herkesin elini vicdanına koyduğunda doğruyu bulacağına inanıyorum ama belli bir yere kadar bunları yaşayacağız, yaşamamızda gerekiyormuş ben bu olaya böyle bakıyorum.

Geçen seneki şampiyonluğu anamızın ak sütü gibi hak ettik…

Geçen sene biz ne yazık ki Trabzonspor tarafından özellikle bu işin emekçisi olan futbolcuları, hocamızı ve bizi rencide edecek açıklamalar gelse de, eğer geçen sene Trabzonspor şampiyon olsaydı Trabzonsporlu futbolcular ve Şenol Güneş bunu hak etmişlerdi. Nedense Fenerbahçeli futbolcular bunu hak etmedi. Aykut kocaman bunu hak etmediklere getiriyorlar. Yani bu işin emekçisi olarak bu konu bizi üzüyor. Herkesin farklı düşünceleri vardır ama biz saha içerisinde çok ciddi bir mücadele gösterdik. Geçen sene Türkiye’nin en iyi takımıydık ve ne olursa olsun ligin bitimiyle biz ligin şampiyonu olduk. Yaşanan olaylar, hadiseler yargıya intikal etmiş bir sürü durum var onlar bizi aşan, bizim yorum yapmamızı engelleyen durumlar ama ne olursa olsun biz geçen sene bu şampiyonluğu anamızın ak sütü gibi hak edilecek şekilde kazandığımıza inanıyoruz. Trabzonspor kazansaydı Trabzonspor’da bunu hak edecekti ama ne yazık ki biz bunları yaşadık. Bu olaylar tabii ki bizi bu sene motive ediyor. Biz futbolcular çünkü çok iyi bir arkadaşlık grubu oluşturduk burada içerde. Kaybettiğimiz ve bizden ayrılan arkadaşlar çok değerli arkadaşlardı ama mevcut kadroyla bu senede şampiyon olacak güçteyiz.

Bu ay ligi biraz daha belirleyici olacak. Bu yaşanan olaylar sezon başı kampı uzadı ligin ertelenmesi bence bütün futbolcuların form tutmasında birazcık engel oldu. İnanıyorum kasım ayı itibari ile bütün takımlar çok iyi seviyeye ulaşacaklar. Ligin ilk yarsının sonuna doğru bazı takımlar bence çok ciddi çıkış göstereceklerdir. Bütün takımlar Orduspor’a bile baktığımızda süper lige yeni çıkmasına rağmen ligin en üst sıralarını zorluyor. İstanbul büyükşehir Belediyespor’da kafada. Büyük takımların arasından sıyrılan takımlarda var çok enteresan bir lig var. Bu sene bu play-off’un olması da işi biraz daha enteresan kılacak. Artık ne olacağını sezon sonu göreceğiz.

Arda’nın gitmesi çok doğru bir karar…

Arda kendini ispatlamak için Galatasaray’da nasıl mücadele ediyorsa ilk dönemde. Şimdi Atletico Madrid’de aynısını yapıyor. Oyuncular belli bir kıvama gelene kadar kendi camialarında taraftarlarının gözünde kendilerini ispatlamak için belli bir mücadeleye girerler. Taraftarlarda o futbolcuyu takımın içinde lider oyuncu olarak görürlerse takımı sırtlayan oyuncular olacaklardır ve ardada bun futbolculardan bir tanesi. En önemli oyunculardan bir tanesi. Arda çok sevdiğim bir kardeşim. Ben gitmesini çok doğru buluyorum. Avrupa’da oynayan ne kadar çok Türk futbolcusu olursa bu gerek Türk futboluna gerekse milli takımımıza çok olumlu şekilde yansıyacaktır. Geçmişte tugay ağabeyler, hakan ağabeyler, Alpay ağabeyler daha sonra ben Nihat, Okan ağabey gittik elimizden  geldiği kadar ülke futbolunu temsil ettik. Son dönemde ne yazık ki ülkemizden Avrupa’ya giden Mehmet topal ile arda var. Onun dışında umut yeni gitti . İnanıyorum ki onlar  çok başarılı olacaklar ve Türk futbolunu en iyi şekilde temsil edecekler.

Alex çok büyük bir futbolcu…

Alex çok büyük bir oyuncu. Türkiye ligine gelmiş bence en büyük oyunculardan bir tanesi yabancı futbolcu olarak. Alex için söyleyebileceğim dışarıdan ne görüyorsanız Alex içeriden de aynı. Olduğu gibi görünen çok dürüst, seviyeli insanlarla ilişkisini çok iyi ayarlamayı bilen tam bir lider bizim için çok değerli bir takım arkadaşımız. Her şeyden önce arkadaşımız. Bu senede geçen seneki gibi ona da çok büyük iş düşüyor. Biz onu çok seviyoruz. Türkiye’de çok mutlu elimizden geldiğince ona 2.kaptan olarak ben 3. Kaptan olarak volkan takım içinde destek vermeye çalışıyoruz.

Hırvatistan’ı yenebilecek güçteyiz…

Bizim son 2-3 maçlık periyotta çok eleştiriler aldı milli takımımız. Geçen sezon başı kamp itibari ile yaşanan Türk futbolunda ki süreç futbolcu olarak bizi de çok etkiledi. Olayın böyle bir tarafı da var. Böyle bakılmasını da isterdim ben açıkçası. Ama biraz öncede dile getirdiğim gibi kasım ayı azcık daha bütün futbolcuların form tutabileceği bir ay. Bu milli takımada çok olumlu yansıyacaktır. Sakat oyuncularımız vardı bende onlardan bir tanesiydim Almanya maçı öncesinde. İkinci maçta hocam bana şans verdi. Şimdi fizik olarak da bende daha iyi durumdayım. İnanıyorum ki bütün arkadaşlarımda şu an daha iyi durumdadırlar. Çünkü milli takım bence çok farklı bir yer. Bu anlamda herkes iyi konsantre olmalı kadroya kim girecekse. Hırvatistan’ı değil daha iyi bir takım dahi olsa benim kendi şahsi fikrim yenebilecek güçte bir takımız. Yeter ki iyi konsantre olalım birbirimize inanalım. Ülke olarak iyi bir sinerji oluşturalım. Ne yazık ki son dönem yaşadığımız olaylar bizi çok kötü etkiledi ve gerdi. İnanıyorum milli takımımız başarılı sonuçlar alıp ülkemizi bu anlamda mutlu edecektir. Bizde futbolcular olarak bir kez daha Avrupa şampiyonasında oynamak istiyoruz.


Bunları da Beğenebilirsiniz