Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Şampiyonluğu Anadolu'ya getireceğiz"

Aroma Erkekler Birinci Voleybol Ligi takımlarından Gümüşhane Torulspor'un kulüp başkanı İhsar Uçar, “Bu sezon zorlu rakiplerle mücadele edeceğiz. Yaptığımız iç ve dış transferlerle yeni sezonda şampiyonluğu Anadolu'ya getireceğiz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İhsan Uçar, bu sezon, daha önce milli takım antrenörlüğü yapmış, Türkiye kupası kazanmış Ali Bahadır Aksoy ile bir yıllık sözleşme imzaladıktan sonra iç ve dış transferde önemli oyuncularla da sözleşme imzaladıklarını anımsattı.

Bu sezon iç transferde Murat Palavar, Sinan Bayram ve pasör Vefa Yılmaz ile sözleşme imzaladıktan sonra dış transferde de Çankaya Belediyesi Anka Spor'dan Alper Güllü ve Maliye Milli Piyango'dan Tolga Altıntaş ile sözleşme yaptıklarını söyledi.

Uçar, dış transferde son olarak Brezilyalı yıldız oyuncu Ashley Nemer'i renklerine kattıklarını anlatarak, 32 yaşında, 1.93 metre boyunda ve 85 kilo ağırlığındaki Nemer'in smaçör olarak görev yaptığına dikkati çekti.
Bir çok başarıya imza atan Nemer'in 2008-2009 sezonunda Romanya'nın Tomis Constanta, 2010-2011'de Galatasaray'da, 2011-2012'de de Polonya'nın Jastrzobski Wogiel takımlarında forma giydiğini dile getiren Uçar, “Nemer, 2008'de formasını giydiği Tomis Constanta takımıyla Challenge Cup'da üçüncülük yaşamıştı. Nemer, İzmir'de oynanan ve ülkemizden Arkasspor'un şampiyonluğa ulaştığı Challenge Cup dörtlü finalinde de turnuvanın en skorer oyuncusu olmuştu” dedi.

İhsan Uçar, kulübe ve taraftarlara en kaliteli oyuncuları sunmaya çalıştıklarını belirterek, “Bu sezon zorlu rakiplerle mücadele edeceğiz. Yaptığımız iç ve dış transferlerle yeni sezonda şampiyonluğu Anadolu'ya getireceğiz” diye konuştu.

Transfer çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Uçar, daha önce iç transferde anlaştıkları Emin Yolver'in sözleşmesini ise karşılıklı olarak feshettiklerini sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz