« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonluğa ilk adımı Fenerbahçe attı

Sarı lacivertliler, Aroma Kadınlar Voleybol Ligi Play-Off final serisinin ilk maçında V.Güneş Sigorta T.T’yi 5 setin sonunda devirip hedefe bir adım daha yaklaştı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

AROMA Kadınlar Voleybol Ligi’nin iki güçlü takımı F.Bahçe Acıbadem ile Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’un yolu dün 6. kez kesişti. Daha önceki 5 karşılaşmadan 3’ünü F.Bahçe, 2’sini V.Güneş Sigorta T.T kazanmıştı. Play-off final serisinin ilk maçı da bir hayli zorlu geçti. Kazanan, zorlu 5 setin ardından F.Bahçe oldu: 3-2.
 
Tribünler ateşledi

V.Güneş Sigorta’nın zaferiyle sonuçlanan Şampiyonlar Ligi’nin rövanşı niteliğindeki dünkü maçı anlatmak için ilk 3 seti bir kenara koymak gerekir. Çünkü 25-14 F.Bahçe üstünlüğü ile sona eren ilk setin ardından Vakıfbank, 25-15 ve 25-17’lik setlerle bir anda avantajı ele geçirdi. Bu üç set, finalin kalitesine hiç yakışmadı.

Bu zevksiz mücadele 4. setin ilk teknik molasına kadar sürdü. 8-4 Vakıfbank üstünlüğü ile girilen teknik molanın hemen ardından bir pozisyonda Gözde’nin hakeme itirazı ve ardından ateşlenen F.Bahçe tribünü, maçın seyrini bir anda sarı lacivertlilerin lehine çevirdi. F.Bahçe Acıbadem 16-15 önde girdiği ikinci teknik molanın ardından Fürst’ün blokları, Sokolova ve Nati’nin smaçları ile üstünlüğünü korudu ve 2-2’lik eşitliği sağladı.

14-13’ten çevirdiler

 Final seti ise tek kelimeyle muhteşemdi. Son sete iyi başlayan ancak 12-9 üstünlüğünü koruyamayıp rakibine yakalanan Vakıfbank, maç sayısını da kullanmayı başardı: 14-13. Ancak bu andan itibaren müthiş bir direnç gösteren ve üst üste 3 sayı alarak maçı lehine çeviren Fenerbahçe Acıbadem seti 16-14 maçı ise 3-2 kazanarak, seride 1-0 öne geçti ve hedefe bir adım daha yaklaştı.

HAKEMLER: Ebru Meriçkan (**), Gökhan Dağ (**)
F.BAHÇE ACIBADEM: Seda (***), Osmokrovic (***), Eda (**), Fürst (**), Sokolova (***), Naz (**) (Songül **, Nihan **, Yağmur **)
V.GÜNEŞ SİGORTA T.T: Bahar (**), Nikolic (***), Özge (**), Gözde (**), Poljak (**), Glinka (***) (Gizem **, Güldeniz *, Bahanur *, Nilay *)
SETLER: 25-14, 15-25, 17-25, 25-22, 16-14 ? SÜRE: 123 dakika (22, 22, 25, 31, 23)

İkinci maç 9 Mayıs’ta

İkinci maçı 9 Mayıs Pazartesi günü Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanacak. Seride üçüncü maç ise 11 Mayıs Çarşamba günü yapılacak. İlk 3 maçta şampiyon belirlenemezse serinin 4. maç 14 Mayıs Cumartesi günü.

Şampiyonluğa ilk adımı Fenerbahçe attı


Bunları da Beğenebilirsiniz