Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şampiyonluğa bir adım kaldı

Final serisinde Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’u bir kez daha dize getiren Fenerbahçe Acıbadem, 2-0 öne geçti. Sarı lacivertliler yarınki maçı da kazanırsa mutlu sona ulaşacak.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

AROMA Bayanlar Voleybol Birinci Ligi final ikinci maçında Fenerbahçe Acıbadem, Vakıfbank Güneş Sigorta’yı bir kez daha 3-2 yenip şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. Bu yenilgi ile mutlu son şansı iyice azalan V.Güneş Sigorta T.Telekom, sezon başından bu yana çektiği pasör krizinin yanı sıra antrenör Guidetti Giovanni’nin oyuncu değişikliklerine çare bulamamasının sıkıntısını bir türlü üzerinden atamadı.
Arzu girdi denge geldi
Sarı lacivertlilerin oyuna Alice Blom ile başlaması hataydı. Sarı kırmızılı takım ilk sette Osmokroviç’i attıkları sert servislerle bozarken, servisi yumuşattıklarında bu oyuncunun hucum gücünü kıramadı. Güneş Sigorta, ikinci sette Arzu’nun girişi ile pas organizasyonunu düzeltti. Dengeyi kurup, hırsı, hücum gücü ve yaptığı 7 blokla adeta bir takım olan Poljak ile Neslihan’ın ateşlemesiyle öne geçti.
Gamova büyüledi
Ancak İtalyan antrenörün bloğu yükseltmek için Arzu’yu çıkarıp, Özge’yi oyuna aldığı her seti kaybetmesi ve bunda ısrarcı olması Güneş Sigorta’ya ikinci yenilgiyi getirdi. File üstünde dört kez bariz hata yapan başhakem İlhami Şenyurt, bir kararına itiraz eden başta Mehmet Ali Aydınlar olmak üzere sarı lacivertli yöneticilere 2500 TL’lik uyarı cezası verdi.
Pasör Naz, Gamova’yı yüksek paslarla oyuna sokarken Rus oyuncu 26 sayı ile maçın en skorer ismi oldu. Fenerbahçe Acıbadem bloklarda 20-15 üstünlük sağlarken Eda, rakibi Poljak gibi 7 blok ile oynadı. Neslihan 25 sayı ile ikinci en skorer oyuncu oldu. Üç galibiyete ulaşacak takımın şampiyon olacağı final serisinin 3. maçı 6  Mayıs Perşembe günü 18.30’da yine TVF 50. Yıl’da yapılacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz